Borusan Otomotiv Motorsport’un İlk Yarışında Kocabıyık’tan Çifte Zafer!

By on 07 Nisan 2014

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde açan Borusan Otomotiv Motorsport, Süper Grup’ta Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay ile start aldı. Takım sezonun ilk yarışını  iki 1’ncilik iki 2’incilik kupasıyla tamamladı.

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunun ilk yarışları 5-6 Nisan tarihinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşti. TOSFED Pist Kupası yarışları ile başlayan şampiyonanın ilk gününde toplam 4 yarış tamamlanırken ikinci günde ise Maxi ve Süper Grup olmak üzere 2 grupta sıralama turlarının ardından arka arkaya yine 4 yarış koşuldu.

Geçtiğimiz sezon Takımlar Şampiyonluğu, Süper Grup Şampiyonluğu, ikinciliği ve Maxi Grup’ta kazandığı ikincilikle toplam 4 kupanın sahibi olan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Süper Grup’ta “1” kapı numarasıyla yarışan Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay ile start aldı.

Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup yarışları pazar günü sıralama turlarıyla başladı. Grupta yer alan 3 takım toplam 9 pilot en iyi zamanlarını gerçekleştirmek için piste çıktı. Sıralama turlarının sonuçlarına göre İbrahim Okyay 56.386 ile en iyi zamanı gerçekleştirerek ilk yarışa ilk cepte başlama şansı elde ederken Levent Kocabıyık ise 57.673’lük derecesi ile bu pistteki en iyi zamanına imza attı ve Okyay’ın arkasından ikinci sırada start aldı.

leventkocabiyikKocabıyık’tan büyük atak

Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup ilk yarışa birinci cepten başlayan İbrahim Okyay’ın ikinci ile arasını 8 saniye açarak liderliğini açık ara önde sürdürdü. Yarışın ikinci 10 turluk bölümünde ise 1 kapı numarasıyla yarışan Levent Kocabıyık’ın yarış başından itibaren yaptığı ataklar Okyay ile arasının kapanmasını sağladı ve genç pilot takım arkadaşını geçerek birinciliğe yükseldi. Bu sayede pistteki 2 tane BMW 320si arkasındaki ilk araca 1dakika gibi büyük bir fark atarak ilk yarışın sonucunu belirledi. Kural gereği tersine sıralanarak start alınan günün 2’inci yarışında da sonuç değişmedi. 6’ıncı cepten başlayan Levent Kocabıyık 1’nci, 5’inci cepten kalkan Okyay’ın ise 2’inci tamamladığı yarışta takım, çifte zaferin tadını çıkardı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir