Borusan Otomotiv Motorsport’un Hedefi Yine Kazanmak!

By on 29 Mayıs 2013

Türkiye Pist Şampiyonası sezonun açılışını Süper Grup ve Maxi Grup’ta kazandığı toplam 5 kupayla yapan Borusan Otomotiv Motorsport’un İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 – 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek 2’inci ayak yarışı için hedefi yine kazanmak olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un geçtiğimiz hafta Avusturya’nın Salzburg kentinde gerçekleşen  ETCC’nin (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) 3’üncü ayak yarışında gösterdiği podyum başarısıyla yaşadığı haklı gururu Türkiye Pist Şampiyonası’nda da devam ettirmek için mücadele edecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2 tane BMW 320si ve BMW M3 GT ile garajındaki 3 otomobille start alan takım, son 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi Grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve Can Artam ile direksiyona geçiyor.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 Haziran Cumartesi günü 14.30’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 16.00, Maxi Grup’un yarış başlama saati ise 17.30 olacak. Yarışın 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 13.00 ve 15.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak ve 16.30’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir