Borusan Otomotiv Motorsport’tan Yeni Sezona Yeni Başlangıç!

By on 02 Nisan 2014

Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 sezonuna, araç parkına dahil ettiği BMW 320 TC ile başlıyor.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5-6 Nisan’da İzmir’de gerçekleşecek ilk yarışında ilk kez piste çıkacak otomobil yeni sezonda Levent Kocabıyık pilotajında olacak.

Geçtiğimiz sezon Takımlar Şampiyonluğu, Süper Grup Şampiyonluğu, ikinciliği ve Maxi Grup’ta kazandığı ikincilikle toplam 4 kupanın sahibi olan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon yine aynı başarıyı sürdürmek için piste çıkıyor. Kurulduğu 2008 yılından bugüne kadar ara vermeden Türkiye’de ve uluslararası arenada toplam 126 yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon araç parkına kattığı BMW 320TC ile de yeni bir başlangıç yapıyor.

Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup’ta ve Süper Grup’ta son iki sezondur üst üste 2’incilik kupasını kaldıran takımın genç pilotu Levent Kocabıyık, bu sezon takımın yeni gözbebeğinin direksiyonunda olacak. Türkiye Şampiyonası Süper Grup’ta takımın son 8 sezondaki şampiyonluk geleneğini devam ettirmek için Kocabıyık pilotajına emanet edilen BMW 320 TC, BMW Motorsport tarafından son 2 sezondur WTCC’de kullanılıyor. Genç pilot, 330 hp güç üreten 1,6 lt. Turbo motora sahip BMW 320 TC ile yarışacak

İbrahim Okyayİbrahim Okyay tecrübesini konuşturacak

BOM’un 7 kez Türkiye Şampiyonluğu kazanmış, WTCC ve ETCC’de podyum dereceleri elde etmiş tecrübeli pilotu İbrahim Okyay ise BMW 320Si ile bu sezon Türkiye pistlerine geri dönüyor. Okyay, yurt dışı yarış programının izin verdiği tüm yarışlarda Türkiye Pist Şampiyonası’nda da start alacak ve BMW 320’nin 8’inci şampiyonluğu için gaza basacak.

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonu 05-06 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek Süper, Maxi ve Dizel gruplardaki yarışlarla start alacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir