Borusan Otomotiv Motorsport’tan Erken Şampiyonluk Kutlaması…

By on 03 Kasım 2014

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonu 5’inci ayak mücadelesi

1-2 Kasım tarihlerinde Formula Alfa ve Legends Car yarışları ile birlikte Intercity İstanbul Park Pisti’nde gerçekleşti.

Borusan Otomotiv Motorsport 3 araçla katıldığı yarışta 5 kupayla Takımlar Şampiyonası’ndaki avantajını korurken Levent Kocabıyık ile şampiyonanın tamamlanmasına bir ayak kala Süper Grup’ta şampiyonluğunu ilan etti.

Sezonun 20’nci yarış startını alan Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunun 5’inci ayak yarışlarında Levent Kocabıyık, Aytaç Biter ve Fatih Ayhan ile direksiyon başındaydı. Intercity İstanbul Park’ta 1-2 Kasım tarihlerinde gerçekleşen yarışlarda takım, araç parkındaki 2 BMW 320 si ve BMW 320 TC ile Süper Grup’ta 3 otomobille mücadele etti. Sezon başından bu yana Süper Grup’ta üstün puan farkıyla liderliğini koruyan Levent Kocabıyık, bu defa da geleneğini bozmadı ve her 2 yarışı da podyumun ilk basamağında tamamlayarak sezon bitimine 1 ayak kala şampiyonluğunu ilan etti.

l.kocabiyikTPŞ 5’inci ayak yarışları 1 Kasım Cumartesi günü serbest antrenman ve sıralama turlarıyla başladı. Sıralama turlarının sonuçlarına göre Aytaç Biter yarışa ilk cepten başlamaya hak kazanırken, Levent Kocabıyık ikinci, Fatih Ayhan ise ilk yarışta 4’üncü cepten start aldı.  İlk yarışta seyirciler seyir keyfi yüksek bir mücadele izlerken yarış Levent Kocabıyık’ın zaferiyle sonuçlandı. Fatih Ayhan ise ilk yarışı podyumun 3’ünücü basamağında tamamladı. Yarışı lider sürdüren Aytaç Biter misafir pilot Peter Rikli ile yaşadığı temas sonucu lastiği patladığı için pite girerek zaman kaybettiği yarışı 7. Sırada tamamladı. Pazar günü koşulan 2’inci yarışta ise takım pilotları Levent Kocabıyık birinci, Aytaç Biter ikinci ve Fatih Ayhan ile 3. olarak podyumu paylaştı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir