Borusan Otomotiv Motorsport Türkiye Şampiyonası 3’üncü Ayağında Yine İddialı!

By on 28 Haziran 2013

Türkiye Şampiyonası’nın ilk 2 ayağında araç parkındaki 3 aracıyla toplam 9 kupanın sahibi olan Borusan Otomotiv Motorsport, 29-30 Haziran tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde gerekleşecek 3’üncü ayak yarışlarında yine tecrübesini konuşturacak.

Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası 3’üncü ayak yarışlarında Super ve Maxi Grup’ta son 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi Grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve Can Artam ile direksiyona geçecek.

Şampiyonanın İzmir’de gerçekleşen 2’inci ayağında BMW M3 GT’si ile hem pist rekoru kıran hem de kazandığı 1’incilikte arkasındaki araca 10 saniye fark atan Can Artam’ın hedefi yine kazanmak olacak.

Şampiyonluğun en güçlü adayı

Süper Grup’ta yarışan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç, sezonun 2 ayağında aldığı başarılı sonuçlarla puan farkını korumuş ve liderliğini sürdürme başarısını göstermişti. Levent Kocabıyık ise her iki ayak yarışlarında da podyuma çıkarak Borusan Otomotiv Motorsport’u toplamda 9 kupanın sahibi yaptı.

Takım, Türkiye Şampiyonası’nın 3’üncü ayağında da başarılı sonuçlar alıp son altı sezondur aldığı başarıyı bu sezon da tekrarlamak için çalışacak.

İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 29 Haziran Cumartesi günü 14.30’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 16.30, Maxi Grubun yarış başlama saati ise 17.30 olacak. Yarışın 30 Haziran Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 14.00 ve 16.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak ve 16.10’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir