Borusan Otomotiv Motorsport Türkiye Pist Şampiyonası 4’üncü Ayağını 4 Kupayla Tamamladı!

By on 22 Eylül 2014

Süper Grup yarışlarında Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay ile iki 1’incilik iki 2’incilik kupası kaldıran Borusan Otomotiv Motorsport, kazandığı puanlarla Süper Grup’ta ve Takımlar Şampiyonluğu’nda liderliğini sürdürüyor.

Borusan Otomotiv Motorsport, yarış programına İzmir Ülkü yarış Pisti’nde Türkiye Pist Şampiyonası 4’üncü ayak yarışları ile başladı. 20 Eylül Cumartesi günü sıralama turlarıyla start alan yarışlar heyecan dolu saatlere sahne oldu. Sıralama turlarında liderliğini kimseye kaptırmayan İbrahim Okyay’ın arkasında Levent Kocabıyık ve  Ahmet Mutlubaş’ın çekişmesi izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Sadece 200 salise gibi az bir zaman farkıyla sıralama turlarında 3’üncü cebi alan Levent Kocabıyık, yarışta ise bu sıralamayı değiştirdi.

Süper Grup’un ilk yarışında iyi start alarak rakibine üstünlük sağlayan Kocabıyık, ilk yarışı 2’inci tamamladı. Sıralama turundaki başarısını devam ettirerek yarışı 1’inci tamamlayan İbrahim Okyay ile  takım arkadaşı Levent Kocabıyık’la  çekişmeli mücadelesi ise görülmeye değerdi. Süper Grup’un ikinci yarışında ise araçlar ilk yarışın sonucuna göre tersine dizilerek start aldı. Ancak bu kez Levent Kocabıyık liderliği kimseye kaptırmadı ve Okyay ile tampon tampona mücadelesini kazanarak podyumun ilk basamağında yer aldı. Böylece her iki pilot, iki yarışta da ilk iki sırayı almayı başardı.

bom1Borusan Otomotiv Motorsport, bu yarışta elde ettiği iki 1’incilik, iki 2’incilik kupasıyla Süper Grup’ta Levent Kocabıyık ile 74 puanla liderliğini sürdürüyor. Takımın kazandığı değerli puanlar, Borusan Otomotiv Motorsport’un Takımlar Şampiyonası’nda da 114 puanla liderliği devam ettirmesini sağladı. BOM bu sezonu bu şekilde tamamlarsa 2008 yılından beri katıldığı Türkiye Pist Şampiyonası’nda Süper Grupta 6’ıncı Pilotlar Şampiyonluğu’nu ve 4’üncü Takımlar Şampiyonluğu’nu kazanmış olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışın startını ise 27-28 Eylül tarihlerinde ETCC 5’inci ayağı için Sicilya Pergusa Pisti’nde alacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir