Borusan Otomotiv Motorsport Sezona Türkiye Pist Şampiyonası’yla Devam Ediyor…

By on 19 Eylül 2014

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunun 4’üncü ayağı 19-20 Eylül tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisi’nde gerçekleşiyor.

Süper Grup’ta Levent Kocabıyık  ve İbrahim Okyay ile liderliğini sürdüren Borusan Otomotiv Motorsport, bu yarışta da puan farkını korumak için yarışacak.

Türkiye ve yurtdışı yarışlarına Ağustos ayında sezon arası veren Borusan Otomotiv Motorsport, yoğun yarış programına İzmir Ülkü yarış Pisti’nde Türkiye Pist Şampiyonası 4’üncü ayak yarışları ile devam ediyor. 20 Eylül tarihinde koşulacak yarışta Borusan Otomotiv Motorsport yine Süper Grup’ta BMW 320TC ile Levent Kocabıyık ve BMW 320 si ile İbrahim Okyay pilotajında yarışacak.

Şampiyonanın lideri Levent Kocabıyık, rakibiyle arasındaki 28 puanlık farkı yükseltmek için mücadele ederken İbrahim Okyay ise start almadığı TPŞ 2 ayak yarışlarından dolayı kaybettiği puanları telafi etmek için daha çok yarış kazanarak farkı kapamaya çalışacak.

Türkiye Pist Şampiyonası, 20 Temmuz Cumartesi günü Maxi ve Süper Grup’un resmi antrenmanlarıyla başlayacak ve her iki grupta da arka arkaya koşulacak yarışlarla son bulacak. Süper Grup’un yarışları 13.30 ve 14.30’da start alırken, Maxi Grup’ta ise yarışlar 14.00 ve 15.00 saatlerinde başlayacak ve 16.00’da ödül töreni ile son bulacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir