Borusan Otomotiv Motorsport Pilotu Kaan Önder’den Sürpriz Haber!

By on 29 Mayıs 2014

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu olarak 2010 yılından bu yana yarışan ve bu sezon ETCC’nin en genç pilotu olarak boy gösteren Kaan Önder (17), kariyerindeki en üst noktaya göz dikti.

Önder bundan böyle 3 kez Dünya Şampiyonu olan BMW Motorsport pilotu Andy Priaulx rehberliğinde çalışarak onun bilgi ve deneyimlerinden yararlanacak.

Borusan Otomotiv Motorsport adına ETCC’de yarışan ve ilk kez bir binek otomobilin direksiyonu başına geçerek hatırı sayılır başarılara imza atan Kaan Önder, hedefini her geçen gün yükseltiyor.

Önder, on yıldan fazla bir süredir BMW Motorsport adına pilotluk yapan ve halen Amerika’daki UNITED Sports Car Şampiyonası’nda yarışan Andy Priaulx ile çalışmaya başladı. Önder, 3 kez Dünya Şampiyonu olmuş Priaulx’nun rehberliğiyle eğitilerek, şampiyonun bilgi ve deneyimlerinden faydalanacak.

Andy Priaulx, henüz trafikte araç kullanmaya dahi izni olmayan Kaan’ın deneyim açısından daha etkin olmasını sağlayarak, motorsporlarında şampiyon olmanın sırlarını Kaan ile paylaşacak.

Kaan ile aynı tutkuyu paylaşıyoruz

Priaulx, Kaan ile ortak sürdürecekleri bu çalışma için şu yorumları yaptı;  “Kaan ile karşılaştığımda onun yaşında hissettiğim spor tutkusunun aynısını onda da gördüm. Motorsporları yıllarca benim hayatım olmuştu, bu nedenle zaman zaman zorlu olabilen bir yola çıkarken, çok uzun süredir hayatım olan bir konuda kendisine rehberlik edip edemeyeceğimi sorduğunda çok memnun oldum. Hala sporda başarılar kazanmak için büyük bir arzu duyuyorum ve profesyonel bir sürücü olarak, ona önemli konularda rehberlik edebileceğimi umuyorum” dedi .

Priaulx gibi olmak istiyorum

Borusan Otomotiv Motorsport’un pilotu olarak 2010 yılından bu yana Borusan Otomotiv ve Castrol ile desteklenen Kaan Önder, bu sezon ETCC’de BMW 320si ile start alıyor. Motorsporlarına başladığı 9 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası arenada 400’e yakın startı bulunan Kaan, geçtiğimiz sene Formula BMW Talent Cup’ta yarışarak kazandığı 2 birincilik ve bir 2’ncilikle önemli başarılara imza attı. En başarılı touring sürücülerinden birisinden birinci elden destek alma şansı ile ilgili olarak yorum yapan Önder: “Bu spor dalının hem geçmişi hem de şimdiki haliyle ilgili bu kadar bilgi sahibi olan ve halen en üst düzeyde yarışmakta olan birinden tavsiye alma fırsatımın olması benim için bir rüya gibi. Onun gibi olmak istiyorum ve ETCC’den WTCC’ye  ( Dünya Turing Otomobil Şampiyonası) geçmek istiyorum. Bu kadar tecrübeli bir sürücünün bilgisi ve böylesine büyüleyici bir otomobil ile başlamaktan daha iyi bir yol olabileceğini düşünmüyorum.” dedi.

Borusan Otomotiv Motorsport Takım Sorumlusu İbrahim Okyay ise, Andy Priaulx ve Kaan Önder çalışmasının tesadüf olmadığının altını çiziyor.

“Genç pilotumuz Kaan Önder 3 yıldır pilotluk eğitimi gördüğü İngiltere’deki iZone’da Andy Priaulx ile tanışmış ve gösterdiği başarılı performansıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Kaan bu süre içinde 23 kez iZone Driver Performance’ta eğitim gördü.  Son olarak Priaulx, ETCC Salzburg yarışına gelerek Borusan Otomotiv Motorsport’u ziyaret etti. Sıralama turlarında telsizden Kaan’a destek vererek Kaan’ı yakından takip etmesi herkes için dikkat çekici oldu. Ayrıca Kaan’ın kariyeri için önemli bir adım olan mental koçluk desteğini http://www.andypriaulx.com adresinden duyurması da bu işbirliği resmi olarak başlamış oldu. Bu çalışma hem Kaan için hem de takımımız için son derece sevindirici bir haberdir.”

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir