Borusan Otomotiv Motorsport Aytaç Biter’le 19 Mayıs’ta 52’inci Uluslararası Yarışında Start Alacak…

By on 15 Mayıs 2013

Kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası yarışları takip eden Borusan Otomotiv Motorsport, 19 Mayıs’ta 52’inci uluslararası yarışının startını Avusturya’da gerçekleşecek ETCC ile (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) verecek.

Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası), Endurans (dayanıklılık) serisi ve Türkiye Pist Şampiyonası’nı takip ettiği yarış programına ETCC’nin 3’üncü ayak yarışı ile devam ediyor. Avusturya’nın Salzburg kentinde düzenlenecek 3’üncü ayak yarışında Aytaç Biter ile yarışacak takım, bu sayede 52’inci uluslararası yarışının da startını vermiş olacak. Geçtiğimiz sezon Salzburgring’ten 5’incilik ile dönen Aytaç Biter bu kez podyumun ilk üç basamağını zorlayacak. Aytaç Biter Salzburg’da Milli sporcu olarak 21’inci uluslararası yarışında start almış olacak.

WTCC ile aynı gün gerçekleştirilecek yarış 13 ülke 21 takım ve 32 pilotun mücadelesine sahne olacak. Salzburgring’in toplam 4.2 kilometrelik pistinde arka arkaya gerçekleştirilecek 2 yarış 19 Mayıs Pazar günü 12 tur üzerinden koşulacak.

Türkiye’yi yurtdışında en çok temsil eden takım

Borusan Otomotiv Motorsport kurulduğu günden bu yana 5 sezon süresince, 27 Dünya Şampiyonası, 20 Avrupa Kupası, 4 Endurance serisi yarışıyla Türkiye’nin yurtdışında en çok yarışan takımı ünvanını koruyor. BOM, bu sezon ETCC Salzburg’ta gerçekleştireceği yarış ile 52’inci yurtdışı yarışını da tamamlamış olacak.

Takım sorumlusu İbrahim Okyay; “Brezilya, Meksika, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Macau, Avusturya, Yunanistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan olmak üzere 16 farklı ülkede 24 farklı pistte ülkemizi temsil ettik ve WTCC takımlar 5’inciliği, ETCC Pilotlar 4’üncülğü gibi önemli dereceler elde ettik. Ayrıca 2011-2012 sezonu boyunca sporcumuz Kaan Önder yurtdışında toplam 108 karting yarışında start aldı. Karting ile birlikte yurtdışında gerçekleştirdiğimiz yarış sayısı 160’a ulaşıyor. Bu yıl ETCC’nin 3’üncü ayak yarışının 19 Mayıs gibi önemli bir tarihle birleşmesi tüm takımımıza ayrı bir heyecan ve gurur veriyor” dedi.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir