Borusan Otomotiv Motorsport 2 Pilotuyla Start Alıyor!

By on 09 Mayıs 2014

Borusan Otomotiv Motorsport, 2014 ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası)  ikinci yarışı için Slovakya’da start alıyor. ETCC ilk yarışlarının sonunda Aytaç Biter ile podyumda Türk bayrağını dalgalandıran takım, yine aynı başarıyı yakalamak için Kaan Önder ve Aytaç Biter ile direksiyon başında olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2014 yurtdışı sezonuna ETCC ile geçtiğimiz haftalarda Fransa’nın Le Castellet kentindeki Paul Ricard Pisti’nde gerçekleşen ilk yarışlarla başlamıştı. WTCC’nin (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) ev sahipliği yaptığı ETCC’nin bu ilk yarışlarında Aytaç Biter’in pilotajında BMW 320TC ile podyumda Türk bayrağını dalgalandıran takım, bu kez 2’inci round için Slovakya’da. Slovakiaring Pisti’nde 10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek yarışlarda BOM adına yine BMW 320TC’nin direksiyonuna Aytaç Biter, BMW 320Si’ın direksiyonuna ise Kaan Önder geçecek.

Son iki sezondur ETCC’yi takip eden Aytaç Biter 3’üncü kez start alacağı 5922m’lik Slovakiaring Pisti’ne iddialı çıkacak. Borusan Otomotiv Motorsport’un pilotu olarak 2010 yılından bu yana Borusan Otomotiv ve Castrol ile desteklenen henüz 17 yaşındaki Kaan Önder ise, güçlü rakiplerinin karşısında hem tecrübesini artırmak hem de başarı kazanmak için ter dökecek.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba,Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir