Borusan Oto’dan Sanatseverlere Şehrin Kalbinde Bir Hediye!

By on 06 Kasım 2013

Eşsiz konumu ve tüm yıla yayılan ajandasıyla, yeni bir kültür sanat merkezi olmaya aday Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’nin kapıları usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu tarafından açılıyor. Farklı projelerle çeşitlenecek etkinlikler 12 Kasım’da Ali Poyrazoğlu’nun dillere destan oyunu Asi Kuş’la başlıyor.

İlk oyun; Asi Kuş

Anlatanla dinleyenin; oyuncuyla seyircinin, uyuşmazmış gibi görünen şeylerin bir araya geldiği bir oyun, Asi Kuş. Ali Poyrazoğlu’nun, Bizet’in ünlü operası Carmen’den yola çıkarak yazdığı oyununda opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada.

Ali Poyrazoğlu ve Özdemir Çiftçioğlu ile Oyunculuk Atölyesi

Oyunculuk sanatına gönül verenlerin, çağdaş oyunculuk yöntemleriyle içlerindeki yeteneği parlatma imkanı bulacakları atölye çalışmaları da başlıyor.

Bir Yaz MasalıBorusan Oto Dolmabahçe Sahne’de çocuklar da unutulmadı.

Bir Yaz Masalı

Hayvanları sevmeye, dünyayı tanımaya ve özgürlüğe yelken açtığımız bu doyumsuz serüvene siz de eşlik edebilirsiniz. Çocuklarınıza ve onlarla birlikte içinizdeki çocuğa; eğlenirken düşünmeyi öğretmek istiyorsanız “Bir Yaz Masalı” adlı şenliğimize bekliyoruz.

Yönetmen: Biserka Kolevska

Oyuncular: Damla Gerçeker, Arif Diren, Kıvanç İvriz, Alize Ertem, Ünal Hoşhal, Ekin Vatansever, İbrahim Kantarcılar, Gülşah Kağan, Günce Mutlu, Faruk Öksüz.

Çocuklar için yaratıcı drama

Çocuklarımızın sosyal, kendine güvenli, yaratıcı, kendini iyi ifade eden, başkasını iyi dinleyen bireyler olarak yetişmelerine en büyük yardımcılardan biri olan “yaratıcı drama” çalışmaları, 4-12 yaş arası çocuklar için Ali Poyrazoğlu ekibinden Özdemir Çiftçioğlu gerçekleştirecektir.

Asi KuşÖzdemir Çiftçioğlu; Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Ve İstanbul Belediyesi Konservatuarı mezunudur. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Bakırköy Belediyesi Şehir Tiyatroları, Devekuşu Kabare, Özel Tiyatro, Tiyatro Çisenti, Tiyatro Grup, Akbank Çocuk Tiyatrosu (24 Yıl), Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu çalıştığı tiyatrolardır.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir