Borusan Oto’dan Jaguar ve Land Rover Hamlesi

By on 08 Nisan 2016

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye çapında sürdüren Borusan Oto, her iki markayla gerçekleştirdiği satış adetleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Sadece Mart ayında 22 adet Jaguar ve yılın ilk çeyreğinde 260 adet Land Rover satışı gerçekleştiren Borusan Oto, yaptığı yatırımların karşılığını hızla almaya başladı. Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, “Özellikle Jaguar markasına yaptığımız yatırımların karşılığını almaya başladık. Mart ayında ulaştığımız yüksek satış adedi önümüzdeki dönemin de bir göstergesi oldu. Mayıs ayında satışına başlayacağımız ilk Jaguar SUV modeli olan F-Pace ile Jaguar satışlarımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.” dedi.

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini İstanbul, Ankara ve Adana-Mersin’de 5 ayrı tesiste sürdüren Borusan Oto, Jaguar ve Land Rover markalarına yönelik yeni showroom ve servis konseptini hayata geçirmesiyle birlikte satış adetlerinde de yüksek performans göstermeye başladı. Sadece Mart ayında 22 adet Jaguar satışı gerçekleştiren ve yılın ilk çeyreğinde toplam 40 adete ulaşan Borusan Oto, yatırımlarının karşılığını almaya başladı. Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, “Özellikle Jaguar markasına yaptığımız yatırımların karşılığını almaya başladık. Mart ayında ulaştığımız yüksek satış adedi önümüzdeki dönemin de bir göstergesi oldu. Mayıs ayında satışa başlayacağımız ilk Jaguar SUV modeli olan F-Pace ile Jaguar satışlarımızı ikiye katlamayı planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde müşterilerimizi Jaguar F-pace’i test etmek için showroomlarımıza davet edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin ilk Jaguar Land Rover dual tesisini 3.5 milyon TL’lik yatırımla geçtiğimiz yıl sonunda Avcılar’da hizmete açan Borusan Oto, hızla diğer tesislerin inşaat çalışmalarına devam ediyor. 2016 yılına hızlı bir giriş yaptıklarına dikkat çeken Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya “2016 yılında Borusan Oto olarak 1000 adet Land Rover, 350 adet de Jaguar satışı yapmayı planlıyoruz. Henüz yılın ilk çeyreğinde 260 adetlik Land Rover satışına ulaştık. Land Rover satışlarımızı da özellikle yeni modellerimiz Discovery Sport ve Range Rover Evoque dizel motor seçenekleriyle geçen yılın aynı dönemine göre kıyasladığımızda % 30 arttırdık” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir