BMW’nin Konsept Elektriklisi iVision Dynamics Üretime Geçiyor [VİDEO]

By on 08 Mart 2018

Geçtiğimiz yılın Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda iVision Dynamics adıyla karşımıza çıkartan marka, konseptin seri üretime geçişiyle ilgili o dönem umut vadeden açıklamalarda bulunmuştu. 600 kilometrelik elektrik menzilinin yanı sıra tasarımıyla da ilgi toplayan iVision Dynamics’in, dile getirildiği gibi resmi olarak üretime geçirileceği Cenevre Otomobil Fuarı’yla birlikte duyuruldu. i8 ve i3’ün ardından aileye katılacak üçüncü üye bu konsept üzerinden i4 adıyla üretilecek.

Aileye sedan üye geliyor Önümüzdeki yedi yıl içerisinde 25 elektrikli model planının ilk ayaklarından birisi olarak nitelendirilen i4’ün üretimi Almanya’da gerçekleştirilecek. Sedan bir otomobil olarak aileye dahil edilecek olan modelle ilgili kısa bir açıklamalarda bulunan marka yöneticilerinden Harald Kruger; “İlk gösterimini geçtiğimiz yıl Frankfurt’ta gerçekleştirdiğimiz ve geleceğimizde önemli bir rol üstleneceğini belirttiğimiz iVision Dynamics’in gerçeğe dönüşeceğini açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Aracın üretimi i4 adıyla Münih’te gerçekleştirilecek.” diyerek teknik detaylarla ilgili soruları şimdilik yanıtsız bıraktı.

bmwivisiondy4

Konsept halinde 0’dan 100’e hızlanmasını dört saniyede tamamlayıp maksimum 200 km/s hıza erişebilen iVision Dynamics’in seri üretime geçiş sürecinde bu değerlere yakın seyretmesini bekliyoruz. Kısa süre içerisinde somut bir adımla karşımızda olacak olan BMW’nin tamamen elektrikli Mini planının da bir yandan işlediğini düşündüğümüzde, bizleri çok daha hareketli günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir