BMW X7’nin Patent Görüntüleri Ortaya Çıktı

By on 02 Ağustos 2018

Dedikodular, sızıntı görselleri ve resmi detayların bir araya gelmesinden oluşan BMW X7 macerasının artık sonuna doğru yaklaşıyoruz. Tanıtımıyla birlikte ailenin en üst noktasına yerleşecek olan X7, premium SUV sınıfında Range Rover başta olmak üzere var olan tüm markalara dikkatli olmaları gerektiğinin mesajını verme amacında.

bmwx7patent5

BMW’nin bu zamana kadar teknik detaylarıyla ilgili bilgileri verme konusunda bir hayli çekinden davrandığı modelin, aslında tasarımıyla ilgili bazı parçalar hakkında bilgi sahibiyiz. Bugün itibarıyla ortaya çıkan patent görselleri de artık bu konuda herhangi bir şüphe barındırmanın yersiz olduğunu gözler önüne seriyor.

bmwx7patent2

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi seri üretim formundaki X7’i ayıran en temel parçalardan birisi devasa böbrek ızgaraları olacak. Konsept projede gördüğümüz ve aracın belirgin çizgilerini tamamlar nitelikte olan bu yapıyla birlikte LED gündüz farlarının da özellikle gece sürüşlerinde ayrı bir karakter oluşturacağı da görülebiliyor. İncelemekte olduğumuz patent görsellerinde kaput ve yanal çizgilerin sade oluşu dikkatimizi çekse de, üretim bandında bundan farklı bir yapıyla karşılaşacağımız da bir gerçek.

bmwx7patent4

5 metrenin üzerinde uzunluk değerine sahip şekilde asfalta inecek olan BMW X7’nin yedi kişilik yolcu kombinasyonuna da destek verecek olması yine bilinmesi gereken parçalar arasında. Kaputunun altında 4,4 litrelik sekiz silindirli motor seçeneğine sahip olacak olan X7 ile Los Angeles Otomobil Fuarı’nda merakla tanışmayı bekliyoruz.

bmwx7patent1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir