BMW X7’den ilk Resmi Görüntüler Geldi [VİDEO]

By on 21 Aralık 2017

BMW’nin geçtiğimiz eylül ayında karşımıza çıkarttığı X7‘nin konsept aşamadan üretim aşamasına geçildi. Gerek boyutları gerekse özellikleriyle markanın ürün gamında en tepeye yerleşecek olan modelin üretimi Amerika‘da gerçekleştiriliyor.

Konsept formuyla kullanıcıları ikiye bölen BMW’nin paylaşılan detaylar sonrasında, en azından tasarım bazında verdiği sözü tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Seri üretim versiyonuyla Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtılabileceği kaynaklara yansıyan BMW X7’nin devasa böbrek formuysa şu aşamada tasarım kısmında en çok tartışılan parça olarak ön plana çıkıyor.

bmwx7main3

Geliştirici ekip tarafından kullanılan prototip versiyonunun da kamuflajlı olarak karşımıza çıktığı paylaşımlarda BMW’nin lüks ve premium algısındaki artırılmış üzerinde yoğun bir şekilde durduğu görülüyor. Üretim bandında 5 Serisi ile gelen iki parçalı LED ışıklandırma, arka bölümde krom parçayla bölünmüş stoplar, geniş hava kanallı tampon yapısı ve ele avuca sığmayan böbrek ızgaralar dikkat çekiyor.

bmwx7main6

Motor kısmında konsept versiyonda belirtildiği gibi 7 Serisi’nde kullanılan hibrit seçeneğinin de yer alması kesin gözüyle bakılan BMW X7’de kokpit kısmında 12.3 inç’lik dijital ekranlar markanın son nesil tasarım felsefesine eşlik edecek.

bmwx7main1

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir