BMW X7 İçin Takvim Kesinleşti

By on 14 Haziran 2017

Geride bıraktığımız dönemde pek çok kez kamuflajlı olarak karşımıza çıkan BMW’nin zirve noktası X7‘nin takvimi artık netleşmiş bir şekilde karşımızda duruyor. Tüm beklentilere rağmen ilk adımda 8 Serisi‘nin konsept versiyonuyla yakın zamanda meraklılarıyla buluşan BMW, X7 planlarını da aynı süreç üzerinden yürütecek gibi gözüküyor.

Gelen haberlere göre Frankfurt Otomobil Fuarı için hazırlıklara başlayan Alman devi 8 Serisi’nde olduğu gibi ilk adımda X7’nin konsept versiyonunu tanıtmayı planlanıyor. BMW, X7’nin yanı sıra aynı anda 6 Serisi GT, i3 S ve X3‘ün üretime hazır versiyonlarını da organizasyon kapsamında kullanıcıların karşısına çıkartacak.

Kapılarını 14 Eylül Perşembe günü açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanılacak olan X7, BMW için oldukça önemli bir proje olacak. BMW SUV ailesinin tepesinde yer alacak olan araç aynı zamanda BMW’nin gerçek anlamda yedi kişilik olan ilk aracı olmaya hazırlanıyor. Büyüklüğünün yanında bu zamana kadar sunulan en lüks BMW modellerinden olacak olan X7, hibrit motor seçeneğiyle yenilikçi güç ünitelerine ayak uyduracak. Bu versiyonundaki güç ünitesini 740e’den alacak olan aracın toplamda 322 beygir gücünde olacağı tahmin ediliyor. Hibritin yanı sıra dizel ve benzinli motorların da görev yapacağı X7’nin dizel moto seçeneğinde 3.0 litre, benzindeyse 4.4 litre hacimli ünitelerin kullanılması planlanıyor. X7 ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir