BMW İ8 Pokemon GO ile Modifiye Edildi

By on 11 Kasım 2016

BMW’nin elektrikli canavarı İ8 bir oyun için modifiye edildi. Spor arabaların performansını elektrikli motorlar buluşturan İ8 oldukça özel bir araç olarak dikkatleri üzerine çekiyordu. Ancak bu BMW çok daha özel!

Jalopnik‘in yayınladığı haber göre güçlü bir elektrikli motor ile özel üretim benzinli motordan güç olan yeni nesil BMW aracı bir oyunsever tarafından özelleştirildi. Veluxity Car Rentals Youtube kanalında yayınlanan video ile ortaya çıkan modifiyede aracın tamamı Pokemon GO için özelleştirilmiş.

Almanya’nın en önemli araç üreticilerinden olan BMW tarafından geliştirilen ve Almanya Leipzig’de üretilen araç ilk olarak 2009 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. 2013 yılında konsept çalışmaları biten ve aktif olarak üretilmeye başlayan araç ilk olarak 2014 yılında satılmay başlamıştı.

2 kapılı ve ortadan motorlu araç 4 çekerden çekişli bir yapıya sahip. Kapıları üst düzey pek çok spor otomobilde olduğu gibi yukarıya doğru otomatik olarak açılıyor. Aracın en önemli özelliği ise hibrit yapıya sahip olması. İçerisinde hem elektrikli hem de benzinli motor barındıran araç çeşitli koşullarda motorlar arasında geçiş yapıyor. Elekrikli motoru ise maksimum 37 km gidebilen araç benzinli motoruyla ise ortlama 2,1 litre yakıt tüketimine sahip. Pokemon GO oyunu için özelleştirilen ve her tarafı kaplanan İ8’in detaylı görsellerine ve videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir