BMW i3’e 2 Ödül Birden!

By on 10 Ocak 2014

Sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı olarak yollara çıkan BMW i3, İngiltere’de 2 ödüle birden layık görüldü.  İngiliz kamu kuruluşu Energy Saving Trust tarafından enerji tasarrufu için verilen Fleet Hero Ödülleri kapsamında “2013 Otomobil ve Hafif Ticari Araç Üretiminde Yenilik” ödülüne layık görülen BMW i3, aynı zamanda 2013 Next Green Car ödüllerinde de süper mini kategorisinde de zirvede yer almayı başardı.

2013 yılında Frost & Sullivan tarafından yoğunlaşan mobilite sorunlarını çözmeye çalışan, yenilikçi ve sürdürülebilir bir üretici olması dolayısıyla (Global Company of the Year Award) “Yılın Küresel Şirketi Ödülü”nü kazanan BMW Grubu, BMW i markası ve modelleriyle ödüller toplamaya devam ediyor. BMW i3, filolara maliyeti ve yakıt tüketimini azaltıcı ürün ve hizmetler sağlayan şirketleri destekleyen İngiliz kamu kuruluşu Energy Saving Trust tarafından enerji tasarrufu için verilen Fleet Hero Ödülleri kapsamında 2013 Otomobil ve Hafif Ticari Araç Üretiminde Yenilik ödülüne layık görüldü.

Çağımızın toplumsal, ekolojik ve ekonomik zorluklarının üstesinden gelebilme hedefini de taşıyan ilk premium elektrikli araç unvanı sahibi BMW i3, aynı zamanda 2013 Next Green Car ödüllerinde de etkileyici sürüş performansına ve elektrikli otomobillerde şehir içi kullanıma uygunluk standartlarını yükseltmesi ile süper mini kategorisinde ödülle taçlandırıldı.

Şimdiden 100 binden fazla kişinin test sürüşü için başvurduğu ve tasarım olarak BMW markasının karakteristik özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, aynı zamanda cesur geometrik hatlarıyla da kendini belli ediyor. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan BMW i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir