BMW 8 Serisi’nden İlk Resmi İp Ucu Geldi

By on 26 Ocak 2018

Şu sıralar yeni nesil modellerinin içerisinde sunacağı Apple CarPlay desteğini ücretli hale getirmesiyle gündemde olan BMW, bu konuşmaları unutturacak bir hamleyle karşımızda. Kısa vadede X7, Z4 ve 8 Serisi gibi üç önemli modeli kullanıcıların karşısına çıkartmaya hazırlanan şirketin planlarında ön sırayı 8 Serisi alıyor.

Yaklaşık 20 gün öncesinde detaylı bir sızıntıyla karşımıza çıkan aracının üretime hazır versiyonuyla ilgili kaynakları üzerinden ilk resmi detaylar paylaşan BMW, şu aşamada henüz tam olarak kamuflajları atmış değil. İçerisinde test sürecinde kullanılan versiyonu da barındıran ipucu niteliğindeki yeni paylaşımda, konsepte sadık kalındığının mesajı veriliyor.

bmw8proteaser1

Tanıtımının bir ay içerisinde yapılmasını beklediğimiz yeni jenerasyon 8 Serisi’ni ilgiyle bekleyen bir kesim olduğu bir gerçek. Bu konuda da meraklılarının çok fazla bekletmek istemeyen BMW, ilk versiyonuyla birlikte aracı 2018’in ikinci yarısında satışa sunma planları yapıyor. Ayrıca ilk adımda olmasa da M8‘i de 2018 bitmeden örtülerinden kurtulmuş bir şekilde görmemiz yüksek ihtimaller arasında. Kaputunun altında hangi motorlarla geleceğini henüz bilmediğimiz 8 Serisi’nde ilk olarak benzinli versiyon olan 850i‘nin satışa sunulabileceği düşünülüyor. Bu modelde sekiz silindirli bir makinenin yer alabileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

bmw8proteaser2

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir