BMW 8 Serisi’nden İlk Görüntüler Sızdı

By on 11 Ocak 2018

BMW’nin X7 ve Z4 ile birlikte geçtiğimiz yıl tanıttığı konsept formlu modellerinden birisi olan 8 Serisi için 2018 ilk adım niteliğinde olacak. Seri üretime hazır versiyonunun bu yıl içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz araç test sırasında pek çok kez kamuflajlı olarak kameralara yakalanmıştı.

Bu yakalanmaların ardından ne zaman ortaya çıkacak diye beklediğimiz sızıntı nihayet geldi ve 8 Serisi’nin coupe versiyonu kendisini gösterdi. BMW’nin konsept versiyon tanıtımında, yüzde 85 oranında tasarımına sadık kalınacak dediği araçla ilgili ortaya çıkan detaylar ışığında meraklılarının ikiye bölüneceğini de ön görebiliyoruz. Buradaki temel soru ise hangi çoğunluğun ağır basacağı yönünde; “Beğenenler mi? yoksa beğenmeyenler mi?”

bmw8seriesleaked2

Standart versiyonları 825, 830, 835, 845, 850, M departmanının geliştireceği versiyonların ise M860 ve M8 olarak kullanıcılara sunulacağı geçtiğimiz dönemde kesinleşen BMW 8 Serisi’nden gelen sızıntı dışarısının yanında kokpiti de kapsıyor. Dış bölümüne baktığımızda beklediğimiz gibi günümüz seri üretim BMW kimliğini ortaya koyan araçta, ızgara ve tamponun büyüklüğü fark yaratan parçalar arasında. Aracın dış bölümündeki fark ise görünüşe göre arka kısımında yer alacak. LED stop lamba tasarımıyla karanlıkta ayırt edebileceğimiz bir tasarım kimliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim çift egzoz çıkışının kullanıldığı arka kısım aynı zamanda konsepte en yakın çizgilerin kullanıldığı bölge.

bmw8seriesleaked3

BMW 8 Serisi’nin kokpitinde ise en temel farkı dijital sürücü ekranı yaratacak gibi gözüküyor. Konsept formunda büyüleyici grafiklerle akıllarımıza kazınan bu bölümün çizgilerini seri üretimde de görmek beklentilerimizin de artmasına neden oldu. 850i rozetiyle detaylarına bakmakta olduğumuz bu versiyonda 445 beygir güç üreten 4.4 litrelik V8 motorun iyileştirilmiş şekilde kullanılması masada görünen yüksek ihtimaller arasında yer alıyor. 2018’in ikinci yarısında tamamen hazır bir şekilde karşımıza çıkmasını beklediğimiz 8 Serisi ile ilgili gelişmeleri otosevdasi.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir