BMW 3 Serisi Touring’in Patent Görselleri Sızdı

By on 11 Ekim 2018

Geçtiğimiz hafta içerisinde Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen 2019 BMW 3 Serisi, meraklılarını ikiye bölmüş durumda. Aracın özellikle dış tasarımı konusunda ayrışan kullanıcılar, modernleşmenin otomobile pek fazla etkisinin olmadığı görüşünde.

BMW cephesinde ise uzun süredir özlenen bir 3 Serisi’nin özellikle sürüş dinamikleriyle yaratıldığı vurgusu hakim. Asfalta ineceği güne kadar bu gibi soru işaretleriyle sohbetlerin konusu olmaya devam edecek olan yeni jenerasyon, ailenin diğer üyelerinin de habercisiydi haliyle. GT versiyonunun saf dışı bırakılmasıyla birlikte gözlerin çevrildiği parçalardan birisi olan Touring, yavaş yavaş kendi gündemini yaratmaya başlamış gibi görünüyor. Tanıtım süreciyle ilgili kısa sürede adım atılmasını beklediğimiz model, sedanda olduğu gibi ilk kez patent görselleri üzerinden karşımıza çıktı.

bmw3t2

Elimize geçen görsellere baktığımızda, station wagon versiyonun sedanın izinden gideceğini net bir şekilde görebiliyoruz. Ön ve arka tasarım detaylarından ziyade daha çok c ve D sütunlarıyla farkını ortaya koyacak olan otomobil, temel felsefe olan kullanım alanı genişliğini en iyi şekilde yansıtma üzerine kurulacak. Toplam uzunluk ve aks mesafesi gibi noktalarda sedana göre hatırı sayılır bir fark ortaya koyacak olan BMW 3 Serisi Touring, arka bölümündeki entegre spoiler detayıyla da sportif kimliğinden ödün vermiyor.

bmw3t3

Motor ve altyapı konusunda ailenin diğer üyeleriyle birebir benzerlik gösterecek olan modelin giriş seviyesinde 185 beygirlik 2.0 litre benzinli makine yer alacak. Yine sedanda olduğu gibi farklı silindir mimarisine göre dizel motoru da seçenekler arasında görmeyi beklediğimiz de belirtmeden geçmeyelim.

bmw3t1

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir