BMW, 2013 Yılını da Keyifli Geçirecek!

By on 06 Aralık 2012

2013 yılı BMW için yeniliklerin yılı olacak. ilk olarak Autoshow 2012’de sergilenmiş olan, normal gövdeden 14 cm daha uzun olan BMW 520 Li’nin satışına ilk çeyrekte başlanacak.

Arkada oturan yolcular için daha fazla diz mesafesi ve daha fazla konfor vadeden BMW 520Li, 184 bg sahip TwinPower Turbo motoru ile 0-100km/sa hıza 8,6 saniyede çıkarak, performansı 100 km’de ortalama 7,1 litre yakıt tüketerek sağlıyor.

2013’ün ikinci çeyreğinde ise Yeni BMW 316i,Touring gövdesi ile pazarda yerini alacak. Daha fazla bagaj hacmi isteyenler için 495 litre olan ve arka koltukların katlanması ile 1.500 litreye kadar ulaşabilen yükleme alanı sunabilmekte.

BMW 316i Touring çocuklu aileler, evcil hayvan besleyenler ve hobileri olanlar için büyük kolaylık sunarken, sürüş keyfinden vazgeçmeyen sürücüleri de yol tutuş kabiliyeti ve seri kullanımı ile tatmin ediyor.

Fiyatının sedan modele göre yaklaşık 3 bin Euro fazla olması bekleniyor.

İkinci çeyrekte bir başka gerçekleşecek yenilik ise BMW 3 Serisi’nin Gran Turismo modeli olacak. BMW 5 Serisi’nden tanıdığımız Gran Turismo farklı tasarımı, geniş iç hacmi ve konfor özellikleri ile yoldaki diğer otomobillerden ayrışıyordu. İşte BMW 3 Serisi Gran Turismo da gözlerin aşina olduğu modellerden daha farklı bir otomobil kullanmak isteyenler için tasarlandı.

Lüks segmentte ise BMW 6 Serisi’nin 4 kapılı coupesi, BMW Gran Coupe, akıllı dört çeker sistemi xDrive ve M modeli ile pazarda yer alacak. BMW’nin en lüks sportifi olacak BMW M6 Gran Coupe’de tek kapılı modelinde olduğu gibi 560 beygir gücünde 4.4 litrelik çift turbo motor görev yapacak.

Yılın üçüncü çeyreğinde ise BMW 3 Serisi Coupe ve Cabrio’nun yerini alacak olan BMW 4 Serisi pazara sunulacak. İlk olarak Coupe gövde ile pazara girecek olan BMW 4 Serisi’nin dördüncü çeyrekte de cabrio gövdesi satışa sunulacak. BMW marka değerleri içerisinde yer alan estetik temasını tamamlayan model olacak.

Yılın son çeyreğinde pazarda yer alacak diğer bir model ise lüks SUV segmentinin en eski üyelerinden BMW X5. Üçüncü jenerasyonu ile sunulacak, yepyeni tasarımı ve motor seçenekleri ile yıl sonuna hareket getirecek.

2011 yılı Eylül ayında Türkiye lansmanı yapılan BMW 1 Serisi’nin  coupe versiyonunun ise BMW 2 Serisi olarak 2013’ün son çeyreğinde pazarda yerini alması bekleniyor.

Bir çok motor ve gövde yeniliği ile 2013 yılını hareketli geçirecek olan BMW, tüm modellerinde verimliliği ifade eden EfficientDynamics felsefesini ve teknolojik yenilikleri ifade eden ConnectedDrive üzerine vurgu yapamaya devam edecek.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir