BİŞNEV ! DİNLE !

By on 12 Kasım 2018

Her sabah uyanıp cansiparane (canını dişine takıp) bir halde güne başlarken seni nelerin beklediğini bilemezsiniz. Aslında sırasıyla sıradan gördüğün her şeyin, bir başka açıyla değerlendirdiğinde amenna diyecek noktaya taşıyabileceğini anladığında senin için her şey çok geç olabilir.

Ya da başa sararsak geç kalmamak adına aminaye (bayağı) davranmamayı deneyebilirsiniz! Hedefleri ve hayalleri olan her canlı gibi bende umutluyum yaşamdan. Mesela yazdıklarımı bir çatı altında buluşturacak bir kitap çıkartmak istiyorum. 1 kişi bile gidip satın alsa mutluluk benimledir.

Hayalim kitabımın çok satması değil, yazdıklarımın kitaba dönüşmesi! Ne istediğinle beklediğin aynı yöne bakarsa sonuçta hem hayaline hem hedefine koşturmuş olursun.

Başkalarının hayatlarının üzerine inşa etmediğin sürece varlığını, kendin olursun! Mesela ben yaptığı işe aşık biriyim! Ama mizahımın sert görünüyor olması, dik oluşum ya da doğruluğuna inandıkları mi savunmam zor gelebilir yaşamın gardına. Üzgünüm hayat! Sen perspektifini değiştir!

Şimdilerde camlı çatı katının teraçatısındayım. Yani cihannümada en safari halinleyim. Çok emek verip karşılığını alamadığım herşeyin karşısındayım artık. Umrum değil ! Uğrunda yorgan yatak yatamadığım her neyin varsa, balkondan sepeti salacak kıvamdayım. Hayallerim var. Daha çatının katında başarılarımı kutlayacağım sevdiceğimle!

Kimse kaşımın altında ki gözümü beğenmedi diye gözümden vazgeçecek değilim. Görmeye elbet devam edeceğim. İşimi bilirim ben, birileri seni taktir etmesin sen neyin ne kadar ettiğini bil hesaplaş kendinle! Değerlerinin farkında olduğun müddetçe hakimiyet sende.

Arkama yaslanıp, daha bir sürü hayalin var dedim kendi kendime. Sebepsiz değil hiçbir şey, her şey hayallerine ulaş der gibi itiyor seni. Daha bir dükkanın patronu, hayalleri için mekik dokuyan bir dokumacı, aşkı yeniden keşfedip dünyayı dört dönen bir kuşun kanadı olacağım. Dans kursuna yazılıp iki tango yapmak hakkım değil mi! Gülü iki dudağımın arasına alıp ateşli bir hale dönmesin ki gerdanım !

Ben neyin ne olduğunu iyi biliyorum. Kimsenin taktiri, şayanı olmasına gerek yok ki ! Senin mizacın sert hayat gül biraz!

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir