Bisikletin Şampiyonlarına Skoda’dan Kristal Kupa!

By on 25 Temmuz 2014

Skoda’nın 11 yıldır resmi sponsoru olduğu Fransa Bisiklet Turu’nun ödülleri sahiplerini buldu. Bu yılın kazananları, Skoda Tasarım Stüdyoları’nda şekillendirilen, Çek Cumhuriyeti yapımı kristallerden imal edilen ödüllerle zaferlerini kutlayacak.

Binlerce kişi, Fransa Bisiklet Turu’nun galiplerini Paris’teki ünlü Champs-Elysees’de alkışlamaya hazırlanıyor. Bu yarışı kazananlar da bir kez daha Çek yapımı olan ve Skoda’nın Tasarım Stüdyoları’nda şekillendirilen kristal ödülleri havaya kaldırarak zaferlerini ilan edecek.

Son 11 yıldır organizasyonun resmi destekçisi ve araç sponsoru olan Skoda’nın Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Karlheinz Hell, bu kristal heykelleri Sarı, Beyaz, Yeşil ve benekli kazakların galiplerine takdim edecek.  Skoda’nın Baş Tasarımcısı Jozef Kaban, başarının yetenek ve çalışmanın yanı sıra net bir hedef gerektirdiğini belirterek, “Biz de bu ilişkiyi berrak kristal ve güzel kesilmiş hatlarla sembolize etmeye çalıştık. Zafer anı, Skoda’nın sunacağı bu ödüllerle ölümsüzleşecek” dedi. Tasarımcı Peter Olah da Fransa Bisiklet Turu’nun dinamizm, tutku ve gücü simgelediğini, ödülleri tasarlarken de bu üç unsurdan ilham aldıklarını kaydetti.

Skoda_Fransa Bisiklet Turu Kupa  (1)60 santim boyunda ve 4 kg ağırlığındaki heykelcikler, ışık kavislerinin, üç boyutlu hatların ve keskin kenarların heyecan verici bir etkileşimini barındırıyor. Geçen Mart ayında Cenevre’de tanıtılan ve Skoda’nın gelecekteki tasarım dilini simgeleyen VisionC tasarım konsepti de bu ödül töreninde yerini alacak.

Skoda, Fransa Bisiklet Turu’nda büyük çoğunluğu Skoda Octavia ve Superb modellerinden oluşan 250 araçla organizasyona destek sağlamıştı. Yarışmacıların en önünde yer alan “Kırmızı Otomobil” Skoda Superb ise, organizasyon komitesi ve hakemlerin gezici komuta merkezi durumundaydı. Skoda, bununla birlikte bisiklet sporuna gönül verenler için “WeLoveCycling.com” adında bir de yeni internet sitesini yarattı. Burada canlı haberler, filmler ve bisiklet dünyasından bilgiler yer alıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir