Birmot, Fiat Satışlarının Yüzde 31’ini Tek Başına Gerçekleştirdi…

By on 24 Temmuz 2013

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecilerinden Birmot, 2013 yılının ilk yarısında yüzde 15 büyüyerek toplamda 14 bin 512 adet yeni araç satışı gerçekleştirdi. Türkiye’deki tüm Fiat markalı araç satışlarının yüzde 31’ini; Jeep, Alfa Romeo ve Lancia marka araçların, %50’sini gerçekleştiren Birmot, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Jeep markasını da ilk altı aylık dönemde en çok satan bayi oldu.

Yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Birmot Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sakarya, yılın ilk yarısında çok önemli bir performansa imza attıklarını, elde edilen rakamlarda Birmot’un sunduğu yüksek hizmet kalitesinin önemli rol oynadığını belirtti. Müşteriye verilen değerin önemini vurgulayan Sakarya: “Yüksek hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti bizi başarıya götüren en önemli faktörlerin başında geliyor. Yapılan anket ve araştırmalarla bunu sürekli olarak ölçümlüyor, gelişime açık noktalarımızı tespit ediyoruz” dedi.

Birmot’un Türkiye genelinde yaygın şube ağının ve yeni tesis çalışmalarının müşteri tercihinde belirleyici olduğunu dile getiren Sakarya: “Birmot olarak yaklaşık 850 çalışanımız ile yıllık 1 milyar ciro yapan bir şirketiz. Satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirdiğimiz markalar içindeki payımızı her geçen yıl arttırıyoruz. Geçtiğimiz yıl açılışını gerçekleştirdiğimiz İstinye ve bu yıl Nisan ayında hizmete giren Bursa Nilüfer şubeleri ile Fiat marka araç müşterilerine hizmet verdiğimiz iki yeni tesisimiz daha oldu. Yine geçen yıl tamamladığımız Kuruçeşme ve Antalya şubeleri ile Alfa Romeo, Lancia ve Jeep marka araçları için çok özel iki tesiste müşterilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılın ikinci yarısında açılacak Ataşehir ve Kütahya Fiat servislerimiz ile Türkiye genelinde 9 ilde bulunan 17 showroom, 17 servis noktası ile sunduğumuz hizmet kalitesini genişletiyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir