Bir Efsaneyi Geleceğe Taşıma Projesi: Subaru Viziv Performance STI [VİDEO]

By on 14 Ocak 2018

2017’deki konsept projenin bir adım ileriye götürülmüş hali olan ve WRX STI’ın gelecek versiyonunun ön gösterimi olarak nitelendirilen Performance konsepti fuarın en ilgi görenleri arasına girmeye aday gibi gözüküyor. Tasarımının yanı sıra teknik detaylarıyla ilgili de detaylarını görmeyi beklediğimiz projede, beklentilerimiz en azından şu aşamada yanıtsız kalmış durumda. Herhangi bir kokpit görseli de paylaşılmayan araçla ilgili elimizde sadece dış tasarım üzerine konuşacağımız parçalar var.

subaruvizivperformancesticon1-660x371

Tokyo Auto Salon 2018’de Viziv Performance STI konseptinin yanı sıra BRZ STI Sport ve Levorg STI Sport modellerini de ziyaretçilerin karşısına çıkartan Subaru’nun, mirasına olan bağlılığını koruyor olması kesinlikte takdir edilmesi gereken bir durum. Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki amansız rekabeti ve imzasıyla asla akıllarımızdan silinmeyecek olan Impreza WRX STi’ın günümüz şartlarına evrilmesi niteliğinde olan proje de bu yüzden oldukça önemli.

subaruvizivperformancesticon5-660x371

Geçtiğimiz yılki konsept projeye oranla farkını, diğer jenerasyonlardan da alıştığımız devasa arka kanatla ortaya koyan Subaru Viziv Performance STI’da ön ve arka tamponlardaki yapı da ortadaki farkın iskeletini oluşturuyor.

subaruvizivperformancesticon6-660x371

subaruvizivperformancesticon11-660x371

Seri üretime hazır versiyonda plug-in hybrid teknolojisiyle gelmesini beklediğimiz modelde boxer motor-simetrik dört çeker gibi teknik genetiğin de korunacağı markanın altını çizdiği parçalar arasında. Şimdilik tamamen hazır hale getirilmesiyle ilgili bir tarih bilgisinin paylaşılmadığı konseptle ilgili yapmamız gereken tek şey detaylarında kaybolmak…

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir