mouse ile üzerine gelince

Binlerce İstanbullu Klasik Araç Festivali’nde Buluştu

By on 01 Temmuz 2019
Antika Otomobil Federasyonu Genel Sekreteri İlker Tayalı

Bu yıl ikinci kez düzenlenen ‘Klasik Araç Festivali’ binlerce İstanbulluyu nostalji dolu bir yolculuğa çıkardı. Filmlere konu olmuş, zamanında herkesin hayranlıkla baktığı, sahiplerinin üzerine titrediği klasik araçları görüp onlara dokunmak isteyen 10 binden fazla kişi 3 gün süren festivale akın etti.

TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve 600’den fazla klasik otomobil, ticari araç ile motosiklet sergilendiği festivalde en hızlı, en yaşlı, en pahalı, en nadir bulunan araçlar büyük ilgi topladı. Hollywood ve Yeşilçam ünlülerinin otomobilleri de ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ettiği yerlerden biri oldu.

Klasik Araç Festivali (5)

Tayalı “Klasikleri Sevdirmek En Büyük Amacımız”

Festivali düzenleyen Antika Otomobil Federasyonu (AOF) Genel Sekreteri İlker Tayalı, ziyaretçilerin ilgisinden çok memnun olduklarını belirterek “Yola çıkarken amacımız farkındalık yaratarak klasik araçlara karşı sevgiyi artırmaktı. Bunu başarma yolunda iki senedir büyük adımlarla ilerliyoruz. Her geçen yıl daha fazla klasik aracın katılımıyla kapsamımızı genişleterek çok daha fazla bir kitleye ulaşıyoruz” dedi.

“Federasyonumuzun amacı, tarihi değeri haiz antika eşya veya klasik, motorlu kara taşıtlarının ülkemize kazandırılması, sevdirilmesi ve daha da önemlisi otomotiv sanayinin gelişim sürecinin detaylarının gelecek nesillere aktarılabilmesine imkan vermek” diyen Tayalı “Daha da önemlisi bu tarihi taşıt mirasımızın korunması. Geçmişte bu otomobilleri kullananlara nostalji yaşatmaya, aynı zamanda yeni nesle klasik otomobili sevdirmeye bunun ne kadar özel bir hobi, kültür ve güzel bir paylaşım olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Tüm bunlarla da farkındalık yaratıp devlet nezdinde bu otomobillerin mevzuatlarıyla ilgili problemlerine çözümler bulabilmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir