Batman’in Yeni Otomobili: BMW i8 Evo Dark Knight Edition

By on 01 Mart 2017

BMW, hayran kitlesi gereği belkide üzerine en çok modifikasyon projesi geliştirilen otomobillerden bir tanesi. Biz de bu güne BMW için birçok bağımsız marka tarafından yapılmış gerek tasarım gerekse gerçeğe dönüşmüş modifiye projelerini sizlerle buluşturduk.

Bu projeler içerisinde BMW’nin elektrikli otomobillere geçiş sürecinde köprü görevi gören i8 için de bağımsız garajlar tarafından yapılmış önemli çalışmaları sizlerle buluşturmuştuk. Alman devi için M departman ortaklığıyla üretilecek ilk elektrikli otomobil projesinin merkezinde konumlandırdığı i8, Japonya merkezli modifiye garajı ENERGY MOTOR SPORT tarafından da son dönemlerde önemli projeler için merkezde yer alıyor.

bmwi8tuning5-1000x562

BMW i8 için geride bıraktığımız günlerde Evo adıyla geliştirdiği çeşitli projeler yayınlayan ENERGY MOTOR SPORT ekibinin bu seferki projesi, bu otomobil için bu zamana kadar gördüğümüz en dikkat etkileyici tasarımlardan biri olarak karşımıza çıktı. Projenin adına i8 Evo Dark Knight Edition adını veren geliştirme ekibi, ikonik Batman Dark Knight filmine de etkileyici bir selam gönderiyor.

bmwi8tuning6-1000x562

Tamamiyle gövde modifikasyonu üzerine geliştirilen projede araca dahil edilen parçalarda karbon fiber ağırlıklı materyaller kullanılıyor. Tamponların yanı sıra çamurluklar üzerinde yapılan gövde modifikasyonuyla çok daha kaslı bir görünüme kavuşan i8, özel mor renk kombinasyonuyla da karanlık geceleri renklendireceğinin sinyallerini veriyor. Dünyanın ilk modifiye edilmiş i8’ini gerçekleştiren ENERGY MOTOR SPORT ekibinin diğer çalışmalarının da yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir