Baba Oğul, Kozlarını V1’de Paylaşacak…

By on 23 Mayıs 2012

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı ile 1997 Avrupa Ralli F2 Şampiyonu babası Nejat Avcı, bu hafta sonu Tarsus’ta düzenlenecek olan V1 Challenge ilk yarışında, bu kez rakip olarak mücadele edecek…

Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 Challenge, 2012 sezonuna 26-27 Mayıs’ta Tarsus’ta merhaba diyor. Volkan Işık tarafından tasarlanan ve bu sezon 20 pilotun katılacağı V1 Challenge’ın ilk yarışının büyük mücadeleye sahne olması bekleniyor.

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı da, Türkiye Ralli Şampiyonası ve Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın haricinde bu sezon V1 Challenge’da da yarışacak… 1997 Avrupa Ralli F2 Şampiyonu babası Nejat Avcı ile, bu hafta sonu Tarsus’ta düzenlenecek olan V1 Challenge ilk yarışında bu kez rakip olarak mücadele edecek olan genç Avcı, 2012 sezonunda V1 Challenge’ın 6 yarışında yer alacak.

Yağız Avcı;  “V1 Challenge’da geçen sezon İzmir’de konuk pilot olarak yarışma fırsatı bulmuştum ve benim için çok güzel bir deneyim olmuştu. Bu sezon ise Volkan Işık ve ekibinin verdiği destek ile V1 Challenge’da 6 yarışta yer alacağım ve çok iyi rakiplerle, mücadeleci bir şampiyona olacağını düşünüyorum. Volkicar’ı kullanmak eğlenceli olduğu kadar öğretici de ve aynı zamanda kondisyon açısından da oldukça faydalı. İlk yarışımız 26-27 Mayıs tarihlerinde Tarsus’ta ve bir şehir içi yarışı olacak. Bu sebeple seyirci ve atmosfer tarafının da çok keyifli olacağını düşünüyorum. Geçen sezon İzmir’de sıralama turlarında en iyi zamanı yapıp yarışı 3.sırada tamamlayabilmiştim. Tarsus’ta da podyum ile başlayabilirsek gayet güzel olur, fakat kolay olmayacağı kesin. Bu yarışın benim açımdan diğer bir önemli tarafı ise babam Nejat Avcı’nın konuk pilot olarak yarışacak olması. En son 6 sene önce aynı parkurda mücadele ediyorduk ve şimdi bir kez daha aynı yarışta yarışma fırsatımız olacak. Bütün rakiplerimize şimdiden başarılar dilerim. Volkan Işık ve V1 Challenge ekibine de destekleri için teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’deki her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona hayaliyle yola çıkan V1 Challenge, amacına yeni sezonda ulaşıyor. Türkiye’nin 5 bölgesini dolaşacak olan organizasyon, sırasıyla 27 Mayıs Tarsus, 24 Haziran Kayseri, 12 Ağustos Samsun, 9 Eylül İstanbul, 16 Eylül Aydın, 21 Ekim ve 4 Kasım İzmir’de gerçekleştirilecek.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir