Avrupa’da Oturmuş Bir Çok Sistem Türkiye de Hâlâ Deneme Aşamasında!

By on 11 Şubat 2019

Harvard İşletme Okulu Profesörü David B. Yaffe, “Gerçek yenilik, atılım yapmayı, kimsenin farkında olmadığı ihtiyaçları önceden tahmin etmeyi ve ürün kategorilerini yeniden tanımlayan özellikler geliştirmeyi içerir.” diyor.

OSS – Başkanı Riza Sahin “Sektörün önünde tüm yolların değişime çıktığının” altını çizerek “Değişime önce kendi içimizden başlamamız gerekiyor.“ demişti.

Bugün inovasyon dediğimiz, bankalardan tut kebapçılara kadar neredeyse her şirketin iş planlarında. 2000’lerde Apple’ın gösterdiği inanılmaz performanstan sonra iş dünyasında bir saplantı haline gelen inovasyon mevcudun kökten değişimi anlamına gelmiyor.

Apple’ı çok şık ve modern bilgisayarlar üreten bir firma olarak tanısakta, firmanın en önemli inovasyonları ITunes ve ITunes’u etkin yönetebilmek için tasarladıkları yönetim ve vergi stratejileridir. Yani inovasyon sadece yep yeni, mükemmel bir ürün çıkarmak yerine daha iyi bir müşteri memnuniyeti veya daha verimliliği artıracak bir süreç tasarımı olabilir.

Türkiye otomotiv sektörünü bugün geldiği noktadan yukarıya taşıyacak, rekabet gücünü artıracak şey belki de Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesi ve Satış Sonrasının doğru yönetilmesinden geçmektedir.

Özge McAree
Co-founder

SixStar Solutions Turkey

www.sixstarsolutions.com.tr

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir