AVCI-GÜCENMEZ İkilisi Peugeot 208 T16 R5 İle Bursa’da İkinci Sırada

By on 24 Temmuz 2017

Peugeot Türkiye ve Red Bull desteğinde Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, 21-23 Temmuz tarihlerinde Bursa’da düzenlenen sezonun ilk toprak rallisini genel klasmanda ikinci sırada tamamladı. Böylelikle Türkiye Ralli Şampiyonası için de önemli puanları hanelerine yazdırdılar.

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 21-23 Temmuz tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi.

Rallinin ilk günü geçilen 5 özel etap sonunda 2.6 saniyeyle yarışı ikinci sırada tamamlayan Avcı-Gücenmez ekibi, ikinci gün 8. özel etabın startına 17 saniyelik farkla lider olarak gelmeyi başardı. Kariyerinde 5 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan Yağız Avcı, son 2 etapta lastiğin patlamasına ve mekanik sorunlara rağmen finişe ulaşmayı başararak Bursa’dan ikincilikle ayrıldı.
Türkiye Ralli Şampiyonası 09-10 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek ve İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek olan 5.Ayak, 38. İstanbul Rallisi ile devam edecek. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda zirveyi hedefleyen Avcı-Gücenmez ekibi diğer yandan FIA Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Rally Trophy’deki liderliğini sürdürüyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir