Auto Show 2012 Peugeot Standında, Tasarımın Çekiciliği ve Tutkusu Ön Planda…

By on 19 Ekim 2012

Önümüzdeki günlerde İstanbul’da yapılacak olan sektörün heyecanla beklediği Autoshow 2012 ile ilgili Peugeot Türkiye Genel Müdürü açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da 2-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Auto Show 2012 Peugeot olarak başlattığımız atağın kanıtlarını ortaya koymamız için eşsiz bir fırsat oluşturuyor. Halen sürdürdüğümüz marka stratejimiz 2 temel eksene dayanıyor: ürün gamında yükseliş ve uluslararası büyüme.

İlk stratejik eksenimiz olan ürün gamında yükseliş, RCZ gibi başlı başına yeni modellerle, fakat aynı zamanda 208 GTi gibi seçkin ve teknolojik versiyonlarla somutlaşıyor.

Peugeot markası olarak 2012 yılının Eylül ayında Yeni Peugeot 208 ile ürün atağımızı başlattık. Alacağımız sonuçlar en kısa sürede 208’in bütün potansiyelini ortaya koyacaktır. Aynı şekilde, GTi konsepti de gerçek oldu. 208 GTi Peugeot markasının ürün gamında yükselişine katkıda bulunacak.

208 GTi, 200hp gücü, yüksek randımanlı performansı, sportif karakteri, hiper etkin yürüyen aksamı, sürüş keyfi, yaşattığı direkt sürüş duyumları ile saf bir heyecan sunuyor; küçük direksiyon simidi, dokunmatik ekranı, LED’li ışık imzası ile çağına ayak uyduruyor. Tek kelimeyle, 208 GTi bir tutku otomobili.

Arzu edilen bir otomobil, bu söz aynı zamanda ürün gamında yükseliş stratejimizi tam anlamıyla simgeleyen sportif coupemiz RCZ’yi de nitelendiriyor. Biz yeni tasarım kimliğimizi bu yeni RCZ modelinde de sergiliyoruz. RCZ, Peugeot’ların bütün ileri sürüş özelliklerini taşıyan bir model. Aynı zamanda Markanın tasarım coşkusunu da yansıtıyor.

İkinci stratejik eksenimiz ise, uluslararası büyüme. Auto Show 2012’de uluslararası büyüme stratejimize destek olacak çok önemli bir ürünün dünya prömiyerini yapacağız, yeni pazarları fethe çıkan, yeni sedan aracımız 301. Peugeot 301, yeni pazarlar kazanmak için ürün geliştirme hedefimize mükemmel bir cevap veriyor. 301 hem prestijli hem de erişilebilir bir otomobil. Biz onu sağlamlık, kalite, dayanıklılık ve uygun fiyat arayışında olan müşterilerimiz için tasarladık. Mükemmel bir yol tutuşuna sahip ve başta yeni 3 silindirli benzinli motor olmak üzere, son nesil teknolojilere sahip. Özellikle gerek iç mekân genişliği gerekse bagaj hacmi anlamında rekor özellikler sunuyor. Yeni 301 modeli Peugeot’nun uluslararası büyümesini net şekilde hızlandırmasını sağlayacak.

Yeni Peugeot 301’in dünya prömiyeri kapsamında Peugeot Uluslararası Genel Müdürü Maxime Picat ve Peugeot Ürün Direktörü Xavier Peugeot, fuarın açılış günü olan 1 Kasım 2012 Perşembe günü saat 12:50’de Peugeot standında düzenlenecek olan Basın Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’da olacaklar. Bu üst düzey katılım ve Peugeot 301 ile yapacağımız dünya prömiyeri ile markamız, uluslararası büyüme atağına Türkiye’den başlayacak.

Peugeot, çok kısa bir süre önce Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Onyx konsepti aracılığıyla süper otomobiller konusunda deneyimini de bir kez daha kanıtlayacak. Onyx, ekstrem bir dış görünüşe sahip, fakat onda aynı zamanda gelecekteki araçlarımızdan bazı ipuçlarını da fark ediyoruz. Super otomobil olmanın ötesinde, Onyx Peugeot’nun kalite, teknoloji ve tasarım değerlerinin gerçek bir vitrinini oluşturuyor.

Auto Show 2012’de Peugeot olarak sergileyeceğimiz bütün modellerimiz müşterilerimize verdiğimiz sözün, Motion & Emotion sloganımızın, bu benzersiz işlevsellik ve heyecan birlikteliğinin birer kanıtını oluşturuyor. Auto Show 2012’de otomobil tasarım tutkumuzun eserleri olan ürünlerimizi ve yeniliklerimizi keşfetmek üzere sizleri Peugeot standında buluşmaya davet ediyorum.

Marc Bergeretti

Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş.

Genel Müdür

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir