mouse ile üzerine gelince

Audi, A3 Sedan’ı Tanıttı

By on 24 Temmuz 2020
2022-Audi-A3-Sedan-44

Selefine kıyasla daha uzun ve daha geniş bir tasarıma sahip olan otomobil, Matrix LED farlarla geliyor. Geleceğin far teknolojisi olarak değerlendirilen Matrix LED farlar üst düzey bir aydınlatma deneyimi vadediyor.

2022-Audi-A3-Sedan-40

Arka tarafında daha ince LED farların tercih edildiği yeni modelde LED arka lambalar standart sunuluyor. Yeni model Audi’nin 2 litre turboşarj dört silindirli 48V hibrit motor seçeneğiyle geliyor. Önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli Quattro seçeneğiyle satın alınabilen otomobil her iki modelde de 7 ileri S tronic çift kavramalı şanzıman sistemini bünyesinde barındırıyor.

2022-Audi-A3-Sedan-42 (1)

A3 Sedan hibrit sistemin 201 beygirlik güç sunacağı belirtiliyor. Otomobilin performans değerleri henüz netlik kazanmasa da 2021 Audi A3 Sedan, saatte 100 kilometre hıza 6 saniyede ulaşıyor. Otomobilin saatte maksimum ulaştığı hız değeri ise yaklaşık 210 kilometre. Çelik süspansiyon sisteminin standart sunulduğu modelde daha geniş bir iç mekan kullanıcılara sunuluyor.

2022-Audi-A3-Sedan-50

Alçaltılmış oturma pozisyonu, tavan boşluğu ve omuz genişliği göz önüne alındığında yeni model daha fazla iç mekan sunuyor. Audi’nin standart olarak 10,25 inç dijital gösterge panelinin yer aldığı otomobilde 12,3 inç sanal kokpit desteği de bulunuyor.

2022-Audi-A3-Sedan-45Apple CarPlay veya Android Auto haricinde 360 derece kamera, adaptif hız sabitleyici ve park yardımı da kullanıcılara sunulan seçenekler arasında yer alıyor. A3 Sportback versiyonu Avrupa için satışa sunulacağı açıklansa da Amerika’da bu modelin satışa sunulmayacağı belirtiliyor.

Bu yılın sonlarına doğru Avrupa’da piyasaya sürülecek modelin Avrupa satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir