Aston Martin’den Yarış Simülatörü

By on 15 Eylül 2020
aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-7

Aston Martin, gerçekten hayalleri süsleyen birçok otomobile imzasını atmış dev bir isim konumunda. Firmayı gündeme getiren son şey ise bir yarış simülatörü oldu. Curv Racing Simulators ile ortaklaşa üretilen AMR-C01 isimli yarış simülatörü, aktarıldığı kadarıyla toplam 150 tane üretilecek bir tasarım harikası.

aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-6

Yarış simülasyonlarını çok ciddiye alan oyuncular ve bu simülasyonları kullanarak antrenman yapan gerçek yarış pilotları için uç noktada yer alan AMR-C01, şaşırtıcı şekilde firmanın birçok otomobili gibi karbon fiber monokok bir gövdeye sahip ve farklı renklerde alınabilen fütüristik bir gövde tasarımıyla geliyor.

aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-8

Ana gövde yanında diğer birçok bölümü de üst seviye parçalar kullanılarak üretilen ürün, bünyesinde geniş bir ultra geniş açı monitör taşıyor. Aynı zamanda çok güzel görünen bir yarış koltuğu ve Formula 1 tipi LCD ekranlı yarış direksiyonu ile donatılan yarış simülatörü, gerçekten genel olarak harika görünüyor.

aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-9

Simülatörün Aston Martin Valkyrie’nin sürüş pozisyonunu kullandığı da verilen kısıtlı bilgiler arasında yer alıyor.

aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-11

Evet bu yarış simülatörünün tek olumsuz yanı fiyatı oluyor. Modelin 2020’nin dördüncü çeyreğinde dağıtıma çıkacağı ve fiyatın tam 74 bin dolar seviyesinde olacağı aktarılıyor.

aston-martin-den-tam-554-bin-tllik-yaris-simulatoru-10

74 bin dolarlık fiyat güncel kur üzerinden hesaplandığı zaman tam 554 bin TL yapıyor. Modelde araç hareketleri için bir motor sistemi ise bulunmuyor gibi görünüyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir