Aston Martin DB11 AMR ile Tanışın

By on 14 Mayıs 2018

Geçtiğimiz yaz dönemi içerisinde bizi davet ettiği “beş çayının” yanında, oluşumunu yeni gerçekleştirdiği AMR departmanının ilk modelleriyle karşılayan Aston Martin, yaklaşık bir yıllık zaman diliminin ardından ikinci partiyi de başlatıyor.

db11amr5

İlk modelleri Vantage üzerine olan AMR versiyonları bu kez DB11 ile şekillenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tanıtımı Nürburgring’de bulunan AMR Performance Center’da gerçekleştirilen modeller, yeni rozetleriyle birlikte performanslarının yanı sıra sürüş dinamikleriyle de artık bir adım ileride. Siparişleri alınmaya başlanan Aston Martin DB11 AMR modellerinin ilk teslimatları ise kısa vadede gerçekleştirilecek.

db11amr13

AMR imzası DB11’in motor bölümünde, standart versiyondan hatırlayabileceğimiz 5,2 litre hacimli twin-turbo V12 makinenin geliştirilmiş hali yer alıyor. Yapışan iyileştirmelerle 639 PS güç ve 700 Nm tork üreten bu motor 8 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin ediliyor.

db11amr10Performans değerlerini açıklama konusunda neyse ki cömert davranan Aston Martin, bizleri 334 km/s‘lik maksimum sürat ve 3,5 saniyelik 0-100 değerleriyle selamlıyor.

db11amr12

İlk başta üzerinde durduğumuz motor ötesi geliştirmelerin temeli altyapı elemanlarına dayanıyor. LSD tipi diferansiyel ve adaptif süspansiyon sistemiyle birlikte artık çok daha iyi bir sürüş performansı vadeden DB11 AMR, artırılan karbon fiber parçalar sayesinde ufak da olsa ağırlık kazanımı da beraberinde getiriyor. Buradayken, kullanıcıların motor kapağı ve egzoz sistemini de opsiyonel olarak tamamen karbon yapabilme imkanına sahip olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor. AMR ailesinin yeni üyeleri İngiltere’de yaklaşık 175.000 sterlinlik başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak.

db11amr2

db11amr4

db11amr11

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir