Aradığınız Her şey Mitsubishi L200’de!

By on 19 Kasım 2012

Pajero modeliyle uyguladığı 4×4 geleneğini L200 modeliyle pekiştiren Mitsubishi, tek kabinden çift kabine, manuel ve otomatik vites versiyonuna kadar müşterilerine birçok seçeneği aynı anda sunabilen ender markalar arasındaki yerini alıyor. Gerek zorlu arazi şartlarında olsun gerekse de şehir içinde çok rahatlıkla kullanılan Mitsubishi L200’in çift kabin modelini Oto Sevdası olarak bizde yakından inceleme fırsatını yakaladık… Gelin bu keyifli Pick-Up’ı yakından tanıyalım.

TASARIM

Kaslı ve aerodinamik tasarıma sahip olan L200’de yuvarlatılmış hatların ön planda olduğunu görüyoruz. Ön kaputa çok şık bir şekilde kombine edilen krom ön ızgara, gövde rengi ön tampon, krom kapı kolları ve yan aynalar L200’ün ilk bakışta gözümüze çarpan tasarım detayları arasında yerini aldı. Etkileyici arazi aracını konfor ve tasarımla birleştirmesini bilen Mitsubishi L200’ün arka bölümünde ise geriye doğru uzanan arka farları araca sade bir görünüm kazandırmış…

KONFOR VE İÇ MEKÂN

Testini gerçekleştirdiğimiz çift kabin L200’ün birbirinden çekici konfor özellikleri segmentindeki diğer pick-up markalarıyla kıyaslandığımızda birbirinden konforlu özelliklere sahip olduğunu gördük! Üç kollu direksiyon üzerine konumlandırılmış olan cruise kontrol sistemi ve müzik sistemini tek tuş ile rahatça kullanabiliyorsunuz. Bununla birlikte kullanımı ergonomik otomatik klima, Radyo ve MP3 çalar sistemi, krom iç kapı kolları, elektrikli açılıp kapanabilen beşinci cam L200’ün öne çıkan diğer konfor özelliklerini oluşturuyor.

Ancak çift kabinde seyahat ederken özellikle arkada oturan yolcuların biraz rahatsız olduklarına şahit olduk! Bizce bunun en önemli sebebi sert amortisörlere sahip olan aracın bunu içeriye anında hissettirmesi… Bunun haricinde aile bireylerinin çok rahatlıkla yolculuk edebileceği bir araç L200.

PERFORMANS VE YAKIT TASARRUFU

Test aracımız 2.5 litrelik turbo Common rail enjeksiyon sistemine sahip dizel motoru 4 ileri otomatik şanzımana sahip olup 176 beygirlik gücünü 314 Nm’lik muhteşem bir tork oranı desteklemiş! Vites geçişlerini hissetmediğimiz L200’ün bu güçlü motoru sayesinde özellikle araziye çıktığımızda hiçbir zorlukla karşılaşmadık! Doğal olarak bu güç ve kilodaki bir araç için yakıt tüketimi de biraz yüksek olmalı. Test süremiz boyunca şehir içi trafiğini de göz önünde bulundurursak 100 km’de ortalama 11.3 litreyi gördük! Performans bakımından bakacak olursak sürüş zevkini yakından yaşadığımız L200 bu konuda bizden tam not aldı. Bunu alması gayet doğal çünkü aileden yani Pajero’dan gelen bir gen bu!

GÜVENLİK

Bizce sınıfında L200 güvenlik konusunda da kendini gösteriyor. Üstün güvenlik ekipmanlarını sürücüsüne sunan L200, ABS, EBD (elektronik fren dağılımı), ASTC (Active derge ve çekiş kontrol), sürücü-yolcu-yan ve perde hava yastıkları, yan kapılarda yer alan darbe çubuklarıyla güvenliğe de ne kadar önem verdiğini bize kanıtladı!

FİYAT

Test aracımız olan Mitsubishi L200 Çift Kabin 77.421 TL’dir.

SONUÇ

Bir pick-up aracında olabilecek konfor, güvenlik özelliklerini eksiksiz bünyesinde barındıran Mitsubishi L200, test süresi zarfında oldukça keyifli zamanlar geçirmeme vesile oldu. Zorlu yol şartlarında kullanma fırsatı da bulduğum L200 bana mısın demeden işlerin üstesinden geldi! Uzun zamandır ülkemizde Temsa Global güvencesiyle satışta olan bu arazi aracı kendine özel müşteri kitlesinin beğenisini kazanmayı bilmiş… Bu beğeninin de ne kadar yerinde ve haklı olduğunu bende aracı kullanırken ispatlamış oldum. Umarım L200 almayı kafasına koyan müşteri kitlesi için biraz olsun aydınlatıcı olmuşumdur. Şimdiden aracı alacaklara keyfi bol kazasız sürüşler dilerim.

Otomobilinize binerken emniyet kemerinizi takmayı unutmayın ki sevdikleriniz üzülmesin!

YORUM FARKI
HAKAN ALKAN

twitter.com/alkanhkn
facebook.com/Hakan Alkan

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir