Anadolu Isuzu, IAA Transportation Hannover Fuarı’nda Yenilikçi ve Çevreci Araçları İle Gövde Gösterisi Yaptı

By on 20 Eylül 2022
1663660480_AnadoluIsuzu_1

Anadolu Isuzu, dünya otomotiv endüstrisinin en prestijli fuarı olan IAA Transportation’a yenilikçi ve çevreci modelleri ile damgasını vurdu.

Anadolu Isuzu, ‘son kilometre’ taşımacılığında oyunun kurallarını değiştirecek üstün özelliklere sahip yeni tam elektrikli aracı Big·e’yi de ilk kez Hannover’de tanıttı. Fuarda Big·e’nin yanı sıra 12 metrelik yeni CitiVOLT otobüs modelinin lansmanını da yapan Anadolu Isuzu, tam elektrikli NovoCiti VOLT, yüzde yüz Biogas uyumlu Kendo 13 CNG ve şehir içi ulaşım segmentindeki iddialı temsilcisi Isuzu Grand Toro modelleri ile IAA Hannover’de ilgi odağı oldu.

Dünyada “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü”: Isuzu Kendo CNG

Anadolu Isuzu’nun IAA Transportation fuarında tanıttığı modeller arasında yer alan Kendo 13 CNG, modern kentlerin düşük emisyon ve konforlu, güvenli, sürdürülebilir ulaşım taleplerine kolaylıkla yanıt veriyor. Avrupa’nın titiz emisyon normlarına tamamen uyumlu olan Kendo 13 CNG, eksiksiz bir güvenlik paketinin yanı sıra filo yönetimi, sürücü ve sürüş puanlama sistemi özellikleri ile fark yaratıyor. Isuzu Kendo CNG, yüzde 100 biyogaz uyumlu CNG motoru sayesinde emisyon salınımını çok ciddi oranlarda düşürüyor. Sürdürülebilirliği sayesinde işletmecisine pozitif katkı sağlıyor ve ülkelerin sürdürülebilir hedeflerine tamamen uyum sağlıyor.

1663660407_Anadolu_Isuzu_2

Isuzu Grand Toro: Şehir içi ulaşımda rakipsiz

Anadolu Isuzu’nun IAA Transportation fuarındaki standında tanıttığı Isuzu Grand Toro midibüs, yüksek manevra kabiliyeti ile özellikle kısa ve orta mesafeli servis, turistik ve havaalanı taşımacılığı gibi alanlarda öne çıkıyor. 2300 rpm’de 206 HP üreten motoru ile yüksek performans ve Euro 6-E emisyon standartlarına uygun düşük emisyon avantajı sunan Grand Toro modeli, 37 koltuğa varan kapasitesi, ferah iç hacmi ve geniş bagaj kapasitesi ile büyük otobüslerin yeterince etkin ve verimli olmadığı kısa ve orta mesafe taşımacılık ihtiyacına başarıyla yanıt veriyor. Anadolu Isuzu’nun yeni tasarım dilini de temsil eden Grand Toro 2021 yılında İtalya’da düzenlenen BIG SEE Awards tasarım ödüllerinde ‘Ürün Tasarımı’ alanında “Mobilite” kategorisinde ‘Silver A’ ödülüne layık görülmüştü.

Anadolu Isuzu, Almanya pazarında büyük başarı elde etti

Anadolu Isuzu, dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük otobüs pazarı konumunda olan Almanya pazarındaki başarısını sürdürüyor. 2021 yılı sonunda yüksek adette teslimat gerçekleştirerek Almanya pazarına giren Anadolu Isuzu, ulaşım ve taşımacılık alanında oldukça yüksek standartlara sahip olan bu ülkede bu ölçekte otobüs ihracatı gerçekleştiren ilk Türk şirketi oldu. Şirket Almanya operasyonlarını daha da geliştirmeyi hedefliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir