Anadolu ISUZU 30’ncu Yaşını, Unutulmayacak Bir Geceyle Kutladı!

By on 21 Ekim 2014

Otomotiv sektörünün ilk Türk-Japon ortaklığı olan Anadolu ISUZU, kuruluşunun 30’ncu yılını, düzenlediği gala gecesinde kutladı. Geceye, Anadolu Grubu Onursal Başkanı Kamil Yazıcı, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu ISUZU Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser, Isuzu Japonya Başkan Yardımcısı Takanobu Furuta, Itochu Japonya üst düzey yöneticisi Naoya Sode ile kurumun üst düzey yöneticileri, şirket çalışanları, bayileri ve tedarikçileri katıldılar.

Anadolu Grubu’nun otomotiv sektöründeki önemli şirketlerinden olan Anadolu ISUZU, kuruluşunun 30’ncu yılını, düzenlediği gala gecesiyle kutladı. Geceye, Anadolu Grubu Onursal Başkanı Kamil Yazıcı, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu ISUZU Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser, Isuzu Japonya Başkan Yardımcısı Takanobu Furuta, Itochu Japonya üst düzey yöneticisi Naoya Sode,  kurum üst düzey yöneticileri, şirket çalışanları, bayileri ve tedarikçileri katıldılar.

Tuncay Özilhan: “Gelecek 10 yıl için hedeflerimiz büyük”

Anadolu ISUZU Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser, şirketin gelecek dönemdeki planlarından bahsetti ve ortaklık sürecinin her aşamasında yer almış bir yönetici olarak çok heyecanlı olduğunu belirtti. Eser’in konuşmasından sonra söz alan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, otomotiv sektöründeki ilk Türk-Japon ortaklığı olan Anadolu ISUZU’nun gelecek 10 yıldaki hedeflerinin büyük olduğunu kaydetti. Özilhan konuşmasında, “Anadolu Grubu olarak, faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz her alana katkı sağlamayı ve değer yaratmayı kendimize ilke ediniyoruz. Bu yaklaşımımızla, Anadolu Isuzu’nun grubumuz içinde, Türkiye otomotiv sanayinde ve ekonomisinde önemli bir yere sahip olması bizler için gurur verici. Otomotivdeki ilk Türk-Japon ortaklığının 30 yıl sonra bugün geldiği nokta,  yıllar öncesinde ne kadar doğru bir yatırıma imza attığımızı bir kez daha kanıtlıyor” dedi.

Gecenin devamında, bir Japon geleneği olan Daruma seremonisi gerçekleştirildi. Japonya’ da iyi şansın sembolü olan “Daruma” adlı ünlü bebeğin gözlerini boyama seremonisi galanın anlamı anlarından biriydi. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Isuzu Japonya Başkan Yardımcısı Takanobu Furuta ve Itochu Japonya üst düzey yöneticisi Naoya Sode, Anadolu ISUZU’nun yeni başarıları için dilek tutarak “Daruma”nın gözlerini birlikte boyadılar.

Anadolu ISUZU bayileri, tedarikçiler ve şirket çalışanlarının üst düzey yöneticilerle bir araya geldiği gecenin sunuculuğunu, Doğa Rutkay üstlendi. Geceye ayrıca şarkılarıyla, Işın Karaca ve Kubat renk katarken, Sunay Akın ise konuklara aktardığı geceye özel hikâyesiyle, Türk-Japon dostluğunun uzun yıllara dayanan geçmişini kendisini dinleyenlere hatırlattı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir