Amarok Pikap’tan Müzik Ziyafeti!

By on 07 Eylül 2012

Volkwagen Ticari Araç’ın co-sponsorluğu ile gerçekleşen Dünya Sörf Şampiyonası’ndaki Amarok Soundwave Party’de sahneye çıkan ünlü DJ Hüseyin Karadayı, davetlilere unutulmaz bir gün yaşattı. Performansını Amarok’un kasasında yapan Karadayı’ya, dev bir perküsyon enstrümanına dönüştürülen “Amarok Pikap” da eşlik etti

Alaçatı’da 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Dünya Sörf Şampiyonası, benzeri daha önce hiç gerçekleşmemiş bir partiye sahne oldu. Özel bir teknoloji ve yazılım ile dev bir perküsyon enstrümanına dönüştürülen Amarok ve ünlü DJ Hüseyin Karadayı, sörf tutkunlarına unutulmaz bir gün yaşattı.

Özel tasarlanan Amarok, geçen ay İstanbul’daki Burç Beach’te gerçekleştirilen etkinliklerin sonrasında Ege sahillerine doğru yola koyuldu. “Amarok Pikap Live” etkinliklerinin ikinci durağı Bodrum, üçüncü durağı ise Alaçatı oldu.

Volkswagen Ticari Araç’ın co-sponsorluğunda gerçekleşen Dünya Sörf Şampiyonası kapsamında düzenlenen Amarok Soundwave Party’de, Amarok’un kasasına yerleştirilen kabine çıkan Türkiye’nin en ünlü DJ’lerinden Hüseyin Karadayı, tam 2 saat boyunca sörf tutkunlarına ve davetlilere müzik ziyafeti çekti. Karadayı’ya, “Amarok Pikap” ile ünlü perküsyoncular da eşlik etti. Bu arada davetliler de bu dev perküsyon enstrümanını deneme fırsatı buldu.

Dev perküsyon enstrümanı Amarok Nasıl çalışıyor?

Dünya’da ilk kez bir araç üzerinde kullanılan sistem Volkswagen Ticari Araç için Türkiye’de geliştirildi. Amarok Pikap projesinde, ses mühendislerinden oluşan özel bir ekip, Volkswagen Amarok’u dev bir enstrümana dönüştürdü.

Proje kapsamında kullanılan ses yazılımı da bu alanda bir ilk olma özelliğine sahip. Dokunmaya duyarlı 14 sensör ve 10 adet mini mikrofon, Amarok’un çamurluğundan, camlarına, kaputuna kadar 14 bölgede yüzeyin altına yerleştirildi. Bu sensörlere dokunulduğunda, Amarok Pikap’ın bünyesinde bulunan bilgisayar, bu eylemi algılıyor ve ona atanan perküsyon sesini amfiye gönderiyor. Bu işlem ise saniyenin 10’da biri gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir