ALJ Plaza Çekmeköy Toyota’nın Kültür Değişimi Maratonu’nda Birinci Oldu…

By on 28 Kasım 2014

Toyota kurum kültürünün bir parçası olan ve markanın en büyük global distribütörü ALJ tarafından organize edilen “Kurumsal Kültür Değişimi Konferansı”nın Türkiye ayağında, İstanbul Toyota Plaza ALJ Çekmeköy ekibi “Atölye Verimliliğinin Artırılmasına” yönelik çalışmasıyla Bayi Kalite Kontrol Çevrimi Kategorisi’nde birinciliğe ulaştı. Bunun yanında ayrıca, Ankara Toyota Plaza ALJ Yenimahalle ekibi de Jüri Özel Ödülü’nü Yıkama Kaynaklı Müşteri Şikayetlerinin Önlenmesi konusundaki çalışmalarıyla almaya hak kazandı.

ALJ Otomotiv A.Ş. Perakende Operasyonlar Genel Müdürü Gökhan Aşıkoğlu, dünyanın en değerli otomobil markası Toyota ile birlikte insana saygı prensibini öncelikli ilke edinmiş ALJ’yi  en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek “Müşterilerimize verdiğimiz ürün ve servislerin kalitesini artırmak için durmadan çalışıyoruz. Sürekli gelişim, topluma katkı ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızın bir sonucu olarak Uluslararası Kaizen Maratonu’ndan da ödülle döneceğimize inanıyorum” dedi.

Toyota Plaza ALJ.Problem Çözme ve Kalite Kontrol Çevrimi çalışmaları, şirket çalışanlarının kendilerine verilen görevlerde sürekli katma değer taşıyan sonuçlar elde ederek günlük işlerini yapmalarına ve “Sürekli İyileştirme” (Kaizen) düşünce şekli ve bakış açısının geliştirildiği bir çalışma ortamının yaratılmasına destek olmasıyla dikkat çekiyor.  Problem Çözme ve Kalite Kontrol Çevrimi kategorilerinde birincilik alan takımlar 14-16 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Kaizen Maratonu’nda yeniden yarışacaklar. İstanbul Toyota Plaza ALJ Çekmeköy ekibi de Türkiye’yi temsil eden ekipler arasında yer alacak.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir