ABT Golf VII ‘nin yeni lakabı “Muhteşem Yedi”

By on 08 Kasım 2012

Alman modifiye devi ABT yorumu ile “Muhteşem Yedi” unvanını alan yeni ABT Golf VII, Penta Oto ile Türkiye’de!

Piyasaya çıktığı 1974 yılından bu yana dünya çapında bir fenomen haline gelen ve Volkswagen markasından bağımsız kendine geniş bir hayran kitlesi oluşturan Golf, üretim bandından indiği ilk andan beri modifiye devi ABT ile sıkı bir ikili olarak karşımıza çıktı. Golf tutkunlarının modifiye için çaldıkları ilk kapı ABT oldu.

Alman ABT firmasının sahibi Hans-JürgenAbt’ın söylemi ile ABT markasının dünyaca üne kavuşmasında en büyük rol Golf’ün. Alman modifiye devi ABT’ınGolf’ün ilk modeline kadar dayanan Volkswagen tecrübesi ile geliştirdiği yeni ABT Golf VII, heyecan uyandıran bir spor otomobil olduğu kadar aynı zamanda günlük kullanıma da uygun ekonomik bir şehir aracı…

ABT GOLF VII’nin hızına yetişilemeyecek!

ABT tarafından yeni  Golf VII için özel geliştirilen performans kiti ile çok daha iyi bir hızlanmanın yanı sıra araç tam anlamıyla yüklüyken bile dinamik bir sürüş elde edebiliyorsunuz. Ekonomik motorları unutmayan ABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto, yeni performans kiti ile özellikle ufak hacimli motorlarda gerçekleştirilen önemli seviyedeki güç artışlarına dikkat çekiyor. Kit, 1.2lt benzinli motorun  gücünü 86HP’den 105HP’ye çıkartırken, 1.4lt TFSI motorda bu artış daha sportif bir his vermekle birlikte 140HP’lik motor gücünden 165HP’ye yükseliyor. Dizel motorları da unutmayan ABT, 2.0lt TDI motordan elde edilen 150HP ve 184HP’lik motor güçlerini sırasıyla 180HP veya 210HP’ye kadar arttırıyor. Golf VII’nin en ekonomik motor seçeneği olan 1.6TDI’de ise 105HP’lik motor gücü özel ABTsportsline performans kiti ile 125HP’ye çıkıyor.

 

Yeni ABT jantlar ile ABT Golf VII sportif ve elegan…

Göz olduran motor performansının en önemli tamamlayıcısının jantlar olduğunu çok iyi bilenABT’nin Türkiye temsilcisi Penta Oto, Golf VII tutkunlarını heyecanlandıracak ve onların taleplerini karşılayacak herbiri ayrı bir tasarımcının imzasını taşıyan yepyeni bir jant programı da sunuyor. Yeni koleksiyonda Golf VII’yi daha fazla göz önüne taşıyacak yeni DR ve CR alaşımlı jantlar ön plana çıkıyor. Golf’e göz alıcı sportif bir görünüş kazandırması için 18inç ve 19inç yeni jant kombinasyonları tercih ediliyor.

 

ABT Golf VII için Türkiye’de adres Penta Oto. ABT Golf VII’nin  sahip olduğu benzinli ve dizel tüm motor seçeneklerinde sunulan performans paketlerinin maliyeti 1,490 Euro civarındadır.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir