900 beygirlik Fenyr Supersport Geri Döndü [VİDEO]

By on 07 Aralık 2017

Arap dünyasının ilk hiper otomobili Lykan Hypersport‘u üreterek tüm dünyanın gözünü üzerine çekmeyi başaran W Motors, bu ilgiyi Hızlı ve Öfkeli serisinde gökdelenden gökdelene uçarak tavan yaptırdı. 2012 yılında kurulan markanın aynı zamanda dünyanın en pahalı otomobilleri listesine sokmayı başardığı Hypersport’un kardeşi niteliğindeki Fenyr Supersport ile, filmin vizyona girdiği yıl olan 2015‘te tanışmıştık.

İki yıl öncesinin Dubai Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen Fenyr’den gelen kalp atışı niteliğindeki yeni detaylar, seri üretim kostümünü giymiş yeni bir süper kahramanımız olacağı mesajını içeriyor. Markanın resmi kaynakları üzerinden gösterime çıkan video ise üretime geçen parçaların ilk belgesi niteliğinde.

Fenyr Supersport’un seri üretime hazır versiyonuyla ilgili elimizde şimdilik paylaşılan bu videodan başka birşey olmadığını söyleyebiliriz. Eğer marka iki yıl önceki değerler sadık kalırsa bizleri, Porsche’nin en önemli performans geliştiricisi Ruf‘un imzasını taşıyan motor karşılacak. Twin-turbo desteğine sahip olan 4.0 litrelik boxer tipi bu motor 900 beygir güç ve 1.200 Nm torkla aracı 0’dan 100’e 2,7 saniyede taşıyabilecek. Gövdesi tamamen karbon fiberden meydana getirilen Fenyr’in 1.200 kilogram civarında olan ağırlık değeri, 400 km/s’lik maksimum sürat değeriyle birlikte fazlasıyla dikkat çekiyor. İki yıl öncesinde üretim adedi 25 ile sınırlı tutulacağı açıklanan aracın fiyatıysa halen netlik kazanmış değil.

VİDEO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir