810 Beygirlik Modifiye Rolls-Royce Wraith

By on 03 Temmuz 2017

Geçtiğimiz dönemde Lamborghini Murcielago ve Audi RS6 başta olmak üzere birçok otomobil üzerinde yaptığı kendine özgü geliştirmeleriyle adından sıkça söz ettiren profesyonel kayakçı Jon Olsson, dikkat çeken projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Kendisiyle özdeşleşir hale gelen kamuflaj formunu kullanarak gerçekleştirdiği otomobil projelerine kendi evini dahi ekleyen Olsson merak edilen son tasarımının detaylarını takipçileriyle paylaştı. Profesyonel sporcu kimliğinin yanı sıra Youtube’u da oldukça sık kullanan ve hatırı sayılır bir ilgiye maruz kalan Olsson, Rolls-Royce Wraith geliştirmesiyle otomobile yepyeni bir kimlik kazandırıyor.

jonolssonrollsroyce8-1000x562

Siyah ve beyaz renklerden oluşan kamuflaj renginin kullanıldığını gördüğümüz Wraith’in ızgarası dahil olmak üzere tavanına eklenen ışıklandırmalarla bir arazi aracı havasını yaratan geliştirme ekibi 24 inçlik jant ve özel yapım egzoz sistemiyle birlikte bu alandaki yorumunu tamamlıyor. Kaputunun altında 6.6 litre hacimli V12 motorun görev yaptığı araç, yapılan iyileştirmenin ardından neredeyse 200 beygirlik bir artışla 810 beygir güç ve 820 Nm tork gibi etkileyici bir değerlere sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlayan ve saatte maksimum 250 kilometre hıza erişen özel otomobili üzerindeki işlemleri henüz tamamlamadığını açıklayan Olysenn kış aylarına özel yapacağı eklemelerle karşımıza çıkabilir.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir