8. Yaşına Girmeye Hazırlanan FerMas, Ferrari 458 Spider’la Pazar Liderliğini Sürdürecek!

By on 14 Mart 2012

Lüks spor otomobil sınıfına tüm zamanların en başarılı modellerini hediye eden ve otomotiv sektörünün tutku yaratmayı başaran en önde gelen otomobil markalarından biri olan Ferrari’nin ülkemizde Tofaş çatısı altında distribütörlüğünü sürdüren FerMas, Türkiye’de 7 yılda 153 Ferrari satışı gerçekleştirmeyi başardı. Sadece geçtiğimiz yıl 23 adet Ferrari satışıyla dikkat çeken FerMas, 2012 yılında da 20 adet Ferrari satışı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, “Tofaş gibi güçlü bir çatının altında dünyanın marka değeri en yüksek şirketlerinden biri olan Ferrari’yi müşterilerine yakışır bir şekilde temsil ediyoruz. Bu anlamda FerMas olarak 8. Yaşımıza girmeye hazırlandığımız 2012 yılında müşterilerimize sıra dışı bir satış sonrası hizmeti sunmaya başlayarak 7 yıl boyunca ücretsiz periyodik bakım ve servis hizmeti sunmaya başladık. 2012 yılında ise şimdiden 7 tanesini sattığımız 540 bin Euro’luk anahtar teslim satış fiyatına sahip Ferrari 458 Spider modeliyle yine süper lüks spor otomobil pazarında liderliğimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.  2012 yılı hedefimiz olan 20 adetlik araç satışının yarısını Mart ayı başı itibariyle tamamlamış olmamız ve yılın son çeyreğinde ilk müşteri teslimlerine başlayacağımız Ferrari F12berlinetta gibi sıra dışı yeni modellerimizin varlığı, bizi hedeflerimize ulaşma yolunda daha da motive ediyor” açıklamasını yaptı.

Ülkemizde Tofaş çatısı altında 7. Yaşını geride bırakmaya hazırlanan ve Ferrari ile Maserati’nin markalarının distribütörlüğünü sürdüren FerMas, 2011 yılı değerlendirme ve 2012 yılı hedef paylaşım sonuçlarını İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği bir toplantıyla kamuoyuyla paylaştı. 2011 yılında 11 adet 458 Italia, 8 adet California, 3 adet FF ve 1 adet 599 GTO satışıyla toplamda 23 adetlik Ferrari satışına imza attıklarını dile getiren FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, “ Geride bıraktığımız 7 yıllık periyotta 153 adetlik Ferrari satışıyla pazarda kalıcı bir başarı ve güçlü müşteri-marka ilişkisine imza atmayı başardık. 2011 yılında satışlarımızın % 40’ını mevcut müşterilere yaparken, % 60 gibi bir oranda ise yeni müşteriler edinmiş olmamız, işimizin sadece satmaktan ibaret olmadığını, müşteri memnuniyetinde de doğru işlere imza attığımızın bir başka göstergesidir. 2012 yılından itibaren ise özellikle satış sonrasında rakipsiz bir hizmet sunmaya başlayarak FerMas’tan Ferrari alan müşterilerimize 7 yıl boyunca ücretsiz periyodik bakım ve servis hizmeti sunmaya başlayarak süper lüks spor otomobil sınıfında yeni bir dönem açtık” açıklamasını yaptı.

Müşteri aracını satsa bile 7 yıl boyunca yıllık bakım kapsamında yer alan araç genel kontrolünden motor yağı ve filtresi değişimine, fren hidrolik değişiminden işçiliğe kadar rutin kontrollerden ücret almadan hizmet vereceklerinin altını çizen FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, 2012 yılında da Ferrari olarak pazarda lider konumlarını sürdürmeye kararlı olduklarını ifade etti. Albayrak, “ 2012 yılında pazardaki olağan kısmi daralmaya rağmen 20 adet Ferrari satmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda şimdiden 7 tanesini sattığımız 540 bin Euro’luk anahtar teslim satış fiyatına sahip Ferrari 458 Spider, 2012 yılının bizim açımızdan en önemli model yeniliklerinin başında geliyor. Ayrıca mart ayı başı itibariyle yıllık satış hedefimizin yarısını şimdiden gerçekleştirmiş olmamız ve son olarak Cenevre Fuarı’nda tanıtılan ve 4 adet ön sipariş aldığımız Ferrari F12berlinetta gibi yeni modellerin varlığı, bizi hedeflerimize ulaşma yolunda daha da motive ediyor” açıklamasını yaptı.

Toplantı için ülkemize gelen Ferrari Avrupa Bölge Direktörü Massimo Gallotta ise Ferrari’nin 2011 yılında bir önceki döneme göre satışlarını % 9.5 artırarak global çapta 7195 adet araç teslimatıyla gösterişli tarihinin en iyi sonuçlarını elde ederek büyük bir başarıya imza attığını hatırlattı. 2010 yılında gerçekleştirdiği tarihi satış rekorunu 2011 yılında da geliştirerek tüm zamanların en iyi satış sonucuna ulaşan Ferrari’nin özellikle 458 Italia Spider lansmanın tüm pazarlarda tamamlanması ve Ferrari FF modelinin de desteğiyle rekorlarını alt üst etmeyi başardığına dikkat çekti. Ferrari’nin ABD, Çin, Almanya ve İngiltere gibi pazarlarda elde ettiği büyümeye de dikkat çeken Gallotta, Avrupa krizine rağmen yeni ve gelişmekte olan pazarlara girilerek krizin aşılmaya çalışıldığı vurgularken, Ferrari açısından Türkiye’nin içinde bulunduğu bölge ülkeleri arasında adeta istikrarla büyümesini sürdüren nadide bir inci olarak tanımladıklarını ifade etti. 

Ferrari 458 Spider, 100 km/s’ye 3.4 Saniyede Ulaşıyor!

Ferrari’nin arkadan itişli ve orta-arka motorlu spor otomobil serisinin evrimini simgeleyen yeni modeli Ferrari 458 Italia modelinin katlanabilir metal tavanlı versiyonu olarak ön plana çıkan Ferrari 458 Spider, 570 HP güç ve 540 Nm tork üreten V8 motoru ve çift kavramalı, direksiyon üzerinden vites değiştirme imkânı sunan F1 tipi şanzımanıyla sıra dışı performans verilerine imza atabiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.4 saniyenin altında tamamlayabilen Ferrari 458 Italia, 320 km/s’lik son hız değeri ve 100 km’de ortalama 11.8 litrelik yakıt tüketimiyle de çarpıcı sonuçlara imza atabiliyor.

Ferrari 458 Spider’ın Katlanabilir Metal Tavanı 14 Saniyede Açılıyor!

Pininfarina imzalı tasarıyla dikkat çeken Ferrari 458 Spider, aynı zamanda hem katlanabilir metal tavanlı hem de orta-arka konumlu motora sahip ilk spor otomobil olmasıyla da ön plana çıkıyor. Ferrari patentli ve tamamen alüminyumdan üretilen katlanabilir “hard-top” tavan, geleneksel “soft-top” tavanlara göre 25 kg daha hafif olmasıyla da dikkat çekiyor. Ayarlanabilir elektrikli rüzgâr kesiciyle donatılan Ferrari 458 Spider, 200 km/s’nin üzerindeki hızlarda bile araç içindeki yolcularının rahatlıkla sohbet edebilmelerine olanak tanıyabiliyor. 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir