390 Beygirlik Modifikasyon:Golf R

By on 06 Temmuz 2021

Geçtiğimiz yılın son günleri içerisinde karşımıza çıkarılan yeni Golf R, her zaman olduğu gibi içerisinde bulunduğu jenerasyonun zirvesini temsil ediyor.

Yola sekizinci nesille devam eden Golf cephesinde nispeten sakin bir tasarım geçişi bizi karşılarken, markanın daha çok teknoloji odağında adımlar attığına şahit olduk. Bu durum 2021 Volkswagen Golf R için de “Drift Modu” başta olmak üzere pek çok farklı noktada kendisini hissettirdi.

volkswagen-golf-r-abt-3

Fabrika çıkış olarak 319 PS güç ve 420 Nm tork değerlerine sahip olan yeni Golf R’ın bu dinamikleri ise grubun popüler geliştirici ABT tarafından bir üst katmana çıkartılıyor.

volkswagen-golf-r-abt-4

Yedinci neslin rakamsal verilerine göre beygir bazında 27, tork bazında ise 41 birim iyileştirilmiş rakamları getiren Golf 8 için ABT ekibi sakin bir formül uygulamışa benziyor. Yapılan yazılımsal dokunuşlarla birlikte 2.0 litrelik motordan elde edilen rakamlar 390 PS ve 470 Nm tork seviyelerine çekiliyor.

volkswagen-golf-r-abt-5

Bu artışlarla birlikte Golf R’ın fabrika çıkışta 4,7 saniye olan 0-100 performansının 4 saniyeye çekildiğini görüyoruz. ABT modifikasyonu içerisinde özel tasarım jantlar da dikkat çekerken, süspansiyon ve egzoz gibi altyapı sistemlerinde de geliştirmeler sunuluyor.

volkswagen-golf-r-abt

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir