33. İstanbul Film Festivali Renault İle “Motor” Diyor…

By on 07 Nisan 2014

Renault, uzun zamandır dünyanın önde gelen Film Festivallerine verdiği düzenliği desteği, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği ve 20 Nisan’a kadar devam edecek 33. İstanbul Film Festivali’nde de gösteriyor.

Türk Sinemasının da 100. Yaşını kutladığı, 33. İstanbul Film Festivali’nin açılış galasında Renault, “Filme Gider” araçlarıyla Festivalin Onur Ödülleri’ne değer görülen ünlü isimlerini kırmızı halıya taşıdı. Festival boyunca Renault,  “Filme Gider” araçlarını ülkemize davetli yabancı ünlü isimlere tahsis edecek.

Ayrıca Facebook’ta Renault’yu takip eden sinemaseverler, festivalin merakla beklenen filmlerine bilet kazanabilecek.

Renault, ince ve güçlü silüeti ile en gösterişli otomobillerinden Latitude modellerini, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’ne tahsis etti. Festival için “Filme Gider” araçları haline getirilen otomobiller, festival galalarına katılan yıldızları kırmızı halıya taşıdı.

FDS_5302 r33. İstanbul Film Festivali’nin 4 Nisan Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen açılış töreninde Türkiye sinemasına yıllar boyu emek veren isimlere İstanbul Film Festivali Onur Ödülleri takdim edildi. Renault, Onur Ödülü’ne layık görülen senarist Umur Bugay, oyuncu Sevda Ferdağ, yapımcı Abdurrahman Keskiner ve müzisyen Atilla Özdemiroğlu’na “Filme Gider” Latitude araçlarını tahsis etti. “Filme Gider” araçlarıyla galaya gelen diğer sinema emektarları Yıldız Kenter ve Menderes Samancılar oldu.

Tüm festival boyunca farklı etkinlerle ülkemize davetli pek çok yabancı ünlü yıldızı  Renault Latitude konforuyla festival etkinliklerine taşıyacak.

Festival Filmlerine Ücretsiz Katılmak İsteyenler için adres: Facebook.com/RenaultTurkiye

200’den fazla yapımı sinemaseverlerle buluşturacak olan festivalde sinema tutkunları, bazı filmlere Renault davetlisi olarak katılabilecek. Facebook üzerinden gerçekleştirilecek sorulara yorumlarını paylaşan kullanıcılar farklı festival filmlerine bilet kazanma şansı yakalayacak.

“Twizy modelimiz de festivalde kamera önünde”

Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar, Renault ve sinema ilişkisini şöyle özetledi: “Lumiere Kardeşler’in ilk kameranın patentini almalarından sadece 4 yıl sonra Renault otomobil de bir filmde yer aldı. Sonraki yüzyıl sinema da otomotiv endüstrisi de büyük teknolojik değişimler geçirdi. Renault, sinema ilişkisi ise hiç kesilmedi. James Bond’dan Ve Tanrı Kadını Yarattı’ya kadar birçok unutulmaz filmde Renault otomobilleri film sahnesindeydi. Renault olarak prodüksiyon şirketleri için tüm modellerden oluşan 40 araçlık bir filomuz bulunuyor. Bu yıl festival kapsamında gösterilen Terry Gilliam’ın Sıfır Teorisi’nde de Twizy modelimiz yine kamera önünde.”

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir