mouse ile üzerine gelince

300 Beygirlik Gücüyle Asfalta İndi: 2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport

By on 14 Ekim 2020
indir

Yeni jenerasyonuyla birlikte hayranlarını ikiye bölen bir tasarım dinamiğin bürünen Golf cephesindeki olağan senaryolar gelişmeye devam ediyor.

Önceki jenerasyonlarda olduğu gibi standart versiyonların ardından ailenin zenginleştirilme işlemlerinde sıradaki isim performans rozeti üzerine şekilleniyor. Bugün itibarıyla tüm detaylarıyla karşımıza çıkarılan 2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport, halihazırda performans dinamiklerini pist felsefesindeki dokunuşlarıyla harmanlıyor.

Kaputunun altındaki motor ünitesi standart GTI ile aynı olan versiyonun rakamsal verileri ise daha üst noktada seyrediyor. Burada beygir gücünde yaklaşık 50 birimi bulan bir artıştan bahsetmek mümkün.

2021-volkswagen-golf-gti-clubsport_100765109_l

Clubsport paketinin kaputunun altında 2.0 litrelik turbo benzinli motor konumlandırılıyor. Standart versiyonda 242 beygir güç ve 370 Nm tork üreten bu motorun, yapılan dokunuşlarla birlikte yeni standartları 296 beygir güç ve 400 Nm tork dolaylarına çıkıyor.

volkswagen-golf-gti-clubsport

Aracın rakamlarıyla birlikte bazı temel parçalarında da değişimler görüyoruz. İleriye taşınan dinamiklerin kontrol altında tutulabilmesi için intercooler tarafında daha büyük bir üniteyi tercih eden Volkswagen, turbo ve yazılım gibi bölümlere de müdahale etmiş durumda.

volkswagen-golf-8-gti-clubsport-2021

Tam anlamıyla yükseltilen bu motorun 7 kademeli şanzıman (geçiş oranları kısaltıldı), sürüş modlarına göre farklı tepkilere cevap verebilen elektromekanik diferansiyel kilidi, güçlendirilmiş fren sistemi ve önden çekişli altyapıyla kombinasyonu yapılıyor.

Tüm parçaların bir araya gelmesiyle de 0’dan 100’e hızlanmasını 6 saniyede tamamlayabilen ve maksimum hız limiti 250 km/s olan bir Golf versiyonu bizi karşılıyor.

Dış bölümünde 19 inçlik jant seti ve kendine özel gövde parçalarını barındıran 2021 Golf GTI Clubsport için fiyatlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir