286 Beygirlik Volkswagen Golf GTI TCR’dan İlk Detaylar

By on 07 Mayıs 2018

Volkswagen’in Audi, SEAT ve Hyundai gibi markaların dahil olduğu binek otomobil şampiyonası için özel olarak geliştirdiği TCR rozetli Golf versiyonları, GTI’ın erişebileceği limitleri pist üzerinden karşımıza çıkartıyor. Bir süre önce Clubsport modelleriyle Golf’ü çeşitlendiren marka, şimdi de yeni bir versiyonun hazırlığı içerisinde.

Resmi kaynaklar üzerinden ilk detayları paylaşılan Volkswagen Golf GTI TCR, 350 beygir güç üreten versiyonun sokaklara uyarlanmış hali olarak nitelendirilebilir. Pist versiyonuna göre teknik değerleri bir kademe aşağı çekilerek ehlileştirilen bu yeni canavar, buna rağmen çok ciddi performans değerlerine sahip olacak.

volkswagengolftcr4

Tanıtım etkinliğinin 9 Mayıs’ta gerçekleştirileceği açıklanan Volkswagen Golf GTI TCR’dan gelen ilk değerlere baktığımızda 286 beygir gücün yanında 370 Nm torkun paylaşıldığını görüyoruz. 7 ileri değerli çift kavrama şanzımanla kombin edilecek olan araç Golf R’dan sadece 20 beygir ve 30 Nm geride. 2.0 litrelik turbo motorun 0-100 ve maksimum hız gibi değerleri ise şimdilik paylaşılmış değil.

volkswagengolftcr2

Beklentiler ise maksimumda 270 km/s‘e erişilebileceği yönünde. Paylaşılan fotoğrafları üzerinden tamponları başta olmak üzere gövde panellerinin tamamında agresif örneklerin kullanıldığı modelin bu zamana kadar üretilmiş en hızlı GTI olması da önümüzde görünen seçenekler arasında.

volkswagengolftcr3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir