Rolls-Royce Motors Satış Rekoru Kırdı

By on 17 Ocak 2017

Markanın 113 yıllık tarihindeki ikinci en yüksek satış değerleri
2015’te yapılan satışlara kıyasla %6 oranındaki artış ile toplam 4.011 otomobil 2016’da müşterilere teslim edildi.

Dünya çapında, ortadoğu hariç, tüm bölgelerde rekora imza atan bir performans sağlandı.
Amerika kıtası geneli elde edilen başarıda en üst sırada.
Rekora, ABD, Japonya, Büyük Britanya ve Almanya’yı kapsayan birkaç pazar sayesinde imza atıldı.

Lansmanı yapılmış başarılı yeni ürünler: Dawn, Wraith Black Badge ve Ghost Black Badge.
Kişiye özel otomobil ısmarlama (Bespoke) rekor sonuçları

Rolls-Royce Motor Cars Dubai dünya çapında en yüksek oranda satış yapan yetkili bayii oldu.
Rolls-Royce merkezinde 100 yeni iş olanağı sağlandı.

Apprenticeship Programme (Staj Programı) rekora imza atan alım sayısıyla 10. yılını kutluyor.
Teknoloji ve Lojistik Merkezi’nde kayda değer büyüme olduğu duyuruldu.

Yeni modellerin hazırlanması için Goodwood üretim tesisine büyük ölçüde yatırım yapıldı.
Rolls-Royce Motor Cars, bugün yaptığı açıklamada, markanın 113 yıllık geçmişi içinde, 2015 satışlarına kıyasla %6’lık yükselme yaşanan, yıllık en yüksek ikinci satış sonuçlarını duyurdu. 50’den fazla ülkede müşterilere toplam 4.011 araç teslim edildi ve bu markanın gücünü ve direncini bir yıl boyunca dünya çapında lüks ürünler için zorlu piyasa koşullarında onaylamış oldu.

Torsten Müller-Ötvös, CEO, “Bu çarpıcı sonuç, dünyanın en seçici müşterilerine en iyi İngiliz lüks ürünlerinin küresel bağlamda hitap ettiğini kesin bir ifadeyle doğruluyor” dedi. Rolls-Royce, Batı Sussex’te Goodwood’taki Centre of Luxury Excellence’taki (Lüks Mükemmellik Merkezi) işçilerin sıkı çalışmaları ve yaratıcılıklarının ürünü olan gerçek bir Büyük Britanya imalat başarısı hikayesidir. Uzun vadeli, sürdürülebilir, başarılı bir büyüme stratejisine kararlı bir şekilde bağlıyız ve bu sonuç, küresel belirsizliklerin arasında bu yaklaşımı doğruluyor. 2016, Rolls-Royce’un rönesansının başarıdaki ilk bölümüne imza atmak için mükemmel bir yıl olduğunu kanıtladı. Rolls-Royce için başarı Büyük Britanya için başarı demektir ve Rolls-Royce’un merkezimizdeki yerini korumaya olan bağlılığımızı huzurunuzda tekrar doğruluyoruz. ”

Şirket, Amerika kıtasının da aralarında bulunduğu en büyük küresel pazarlarda en yüksek satış oranlarını kayda geçti; Amerika’da 12%, Avrupa’da 28% ve Asya-Pasifik bölgesinde %5’lik artışlarla. Bireysel pazarların bazıları da önceki oranları geride bıraktı; özellikle %51 artışla Japonya, %30 ile Almanya, %26 ile markanın iç pazarı olan Büyük Britanya, %23 ile Çin ve %10 ile ABD olmak üzere.
Koşulların olumsuz olduğu tek büyük bölge, tüm lüks mallar için tüketici talebinin ekonomik ve siyasi belirsizlik sebebiyle düşüşe geçtiği Orta Doğu idi. Bununla birlikte, bu zorlu piyasa koşullarına rağmen, Ortadoğu, 2016 yılının üçüncü en büyük pazar olarak kayıtlara geçti. Rolls-Royce Motor Cars Dubai, dünyada en çok satış yapan bayilik ödülünü kazandı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir