2019 Peugeot 208 İlk Detaylarıyla Karşınızda

By on 10 Eylül 2018

Gerçekleştirdiği evrimle SUV sınıfında elde ettiği önemli başarıyı binek sınıfa yansıtmak isteyen Peugeot, süreci yeni jenerasyon 508 ile başlattı. Tamamen elden geçirilen tasarımı ve donanımlarıyla sınıfının en iddialı otomobili konumuna gelen amiral gemisinin takipçisi ise 208 olacak.

208spy5

Şu sıralar elektrikli versiyonunun dedikoduları üzerinden gündemde olan ailenin kompakt üyesi nihayet yeni jenerasyonunun detaylarıyla da yer almaya başlıyor. Ford Fiesta ve Volkswagen Polo isimleri tarafından domine edilmekte olan sınıfa yeni bir soluk getireceğini düşündüğümüz 208, bunu sahip olduğu tasarımıyla başlatacak gibi görünüyor. Nitekim kameraların bize gösterdiği ilk detaylar da bunu fazlasıyla ortaya koymakta.

208spy4

Nispeten çok daha az bir kamuflajla karşımıza çıkan 208’de sportif karakterin önemli oranda güçlendirildiğini söyleyebiliriz. Ön ızgara ve kaput gibi parçaların da dahil olacağı değişimde, 508’de kullanılan far tasarımı da birebir şekilde otomobile aktarılmış durumda.

208spy2

Tampona kadar uzayan ışıklandırma yapısının arka bölümde de yer alacağı netleşti. “Kaplan pençesi” karakterinin üç boyutlu en güncel formunu da 2019 Peugeot 208 üzerinde göreceğiz. PSA grubunun diğer üyelerinde kullandığı “ortak modüler platform” (CMP) üzerine geliştirilmekte olan otomobil, bu sayede gerek iç hacmi gerekse bagaj kullanım alanıyla daha iyi bir noktaya gelecek. Altyapı ile bağlantılı olarak motor seçeneklerinin de yavaş yavaş şekillenmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrikli versiyonda 300 kilometre menzil vadetmesi beklenen 208’in geleneksel motor kısmında 1,2 litre turbo benzinli makinenin ön planla olması bizi şaşırtmayacak

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir